UA / RU
Підтримати ZN.ua

Путін руйнує те, що залишилося від громадянського суспільства в Росії — The Washington Post

Тиск Байдена не спрацював.

Російський опозиціонер Олексій Навальний відбув у в'язниці більше півроку за звинуваченням, призначеним виключно для того, щоб змусити мовчати одного з найвідоміших опонентів очільника Кремля Володимира Путіна, а організація Навального зруйнована російською владою. Постійно використовуючи тиск, Путін знищує те, що залишилося від громадянського суспільства в Росії, пише The Washington Post.

Агенти Путіна спробували отруїти Навального рік тому, і він провів п'ять місяців, лікуючись в Німеччині. Коли він повернувся до Росії, опозиціонера звинуватили у порушенні умовного покарання у шестирічній справі, яку Європейський суд з прав людини назвав «свавіллям». Тим не менш, російський суд у лютому відправив Навального до в'язниці.

Оскільки тисячі людей брали участь мітингах на підтримку Навального, влада заарештувала його близьку соратницю Любов Соболь серед інших відомих активістів.

Демонстрації російська влада зустріла силою, і майже 10 тисяч людей були затримані по всій країні. Було відкрито понад 90 кримінальних справ проти протестувальників; майже два десятки підозрюваних були засуджені до тюремного ув'язнення.

У травні Москва прийняла законодавство, яке забороняє брати участь у виборах кожному, кого уряд визнав «екстремістом». Законопроект пройшов через парламент і був підписаний Путіним 4 червня.

П’ять днів потому суд постановив, що організації Навального є «екстремістськими». Це фактично заборонило соратникам опозиціонера брати участь у виборах.

Соратники Навального розробили власну політичну стратегію, щоб перемогти тих, кого підтримує Кремль. Зараз мережа опозиційних офісів зачинена.

«Такими діями Росія фактично криміналізувала один з небагатьох незалежних політичних рухів країни», - заявили у Державному департаменті США.

3 серпня Соболь була засуджена до півтора року обмеження волі, що випливає з її арешту в січні, який вона назвала нісенітницею. 7 серпня Соболь виїхала з Росії.

Усе російське громадянське суспільство перебуває під тиском. ЗМІ регулярно називають «іноземними агентами» і вимагають видавати застереження перед кожною статтею та ефіром.

Серед «іноземних агентів» у Росії: Медуза, Радіо Свобода, сайт бізнес-новин VTimes та The Insider. Влада здійснила «наліт» на будинок головного редактора Insider Романа Доброхотова, який часто співпрацює з Bellingcat, організацією що займається розслідуваннями.

Bellingcat допомогла розкрити дії російських служб безпеки, включаючи напад на Навального. Росія застосувала хімічну зброю, щоб отруїти Навального. Сайт «Проект» був позначений як «небажана організація» і заборонений.

Президент США Джо Байден підтримав запровадження обов'язкових санкцій. Коли в червні Байден зустрівся з Путіним, американський президент підняв тему переслідування опозиції і пообіцяв продовжувати тиск.

Байден також пообіцяв «відстоювати демократичні цінності та права людей». Однак через два місяці війна Путіна проти громадянського суспільства все ще триває, резюмує видання.

Читайте також: Вашингтон все ще ухиляється від покарання найближчого оточення Путіна — The Washington Post

У червні Мосміськсуд оголосив «Фонд боротьби з корупцією» та інші організації Навального екстремістськими, соратникам опозиціонера заборонили брати участь у виборах в якості кандидатів.

США та Євросоюз ввели санкції проти російських чиновників через отруєння Алєксєя Навального. 

Чому Кремль пішов на загострення ситуації навколо опозиціонера? Чому Навальний, знаючи про загрозу арешту, все ж повернувся в Росію? Чи становить він реальну загрозу для путінського режиму? Про це читайте в статті Олексія Коваля «Путіну потрібен Навальний», а також в матеріалі Андреаса Умланда «Як ставитися до феномена Навального» у ZN.UA.