UA / RU
Підтримати ZN.ua

Путін пообіцяв Китаю економічні блага у Росії

Москва все більше і більше поглиблює свої відносини із Пекіном, який шукає в цьому вигоду для себе.

Президент Росії Владімір Путін на російсько-китайській виставці у Харбіні 17 травня заявив, що Москва підтримує наміри Китаю щодо локалізації виробництв у Росії та готова надавати інвесторам пільги, пообіцяв забезпечувати економіку Китаю «екологічно чистою та доступною енергією», та взагалі всіляко говорив про «великий потенціал» співпраці між Далеким Сходом РФ та північним сходом Китаю.

Як зазначає Reuters, зіштовхнувшись із політичною ізоляцією та санкціями Заходу через вторгнення Росії в Україну, Путін все частіше звертається до Китаю із проханням підтримати його військову економіку.

Зокрема, в рамках візиту Путіна до Китаю він підписав із  китайським лідером Сі Цзіньпіном спільну заяву, у якій сторони вітали «нову еру», протидіючи США низці питань безпеки та економіки та спільним глобальним поглядом.

«Сьогодні китайсько-російські відносини досягнуті важкою працею, і обидві сторони повинні їх плекати та розвивати. … Китай готовий... спільно досягти розвитку та омолодження наших відповідних країн, а також працювати разом, щоб підтримувати чесність і справедливість у світі», — сказав Сі Путіну.

У спільній заяві конкретизувалось «безмежне» партнерство, яке обидва оголосили в лютому 2022 року, за кілька днів до початку війни в Україні.

Читайте також: Китай і Росія: економічна "дружба", яка може сколихнути світ — FT

Нагадаємо, нещодавно США заявили, що Пекін допомагає Москві у військових зусиллях, надаючи безпілотні та ракетні технології, супутникові зображення та верстати, хоча Китай заявляє, що не надавав зброї жодній стороні. За даними китайської митниці, ізоляція Росії від інших держав сприяла її торгівлі з Китаєм, яка минулого року зросла на 26,3% до рекордних 240,1 доларів.

Також напередодні свого візиту до Китаю Путін заявив про підтримку мирного плану Пекіну із врегулювання війни в Україні, який був представлений в лютому 2023 року. За словами глави Кремля, який сам же і розв'язав цю війну, Росія "як і раніше відкрита для діалогу та переговорів".