UA / RU
Підтримати ZN.ua

Путін подарував Кім Чен Ину автомобіль через їхні «особливі стосунки»

Резолюція ООН забороняє поставку розкішних автомобілів у КНДР, проте це була розробка російського автопрому.

Президент Росії Володимир Путін подарував північнокорейському лідеру Кім Чен Ину автомобіль російського виробництва для особистого користування, щоб продемонструвати їхні особливі стосунки.

Про це з посиланням на північнокорейські державні ЗМІ, пише «Голос Америки».

Читайте також: КНДР розробила керовані снаряди для РСЗВ, які може поставити в Росію − Yonhap

У повідомленні не сказано, що це був за автомобіль і як він був доставлений. Але спостерігачі вважають, що це може порушувати резолюцію ООН, яка забороняє постачання предметів розкоші до Північної Кореї в спробі чинити тиск на країну, щоб вона відмовилася від своєї ядерної зброї.

Сестра Кіма, Кім Йо Чжон прийняла подарунок у неділю і вона передала Путіну подяку від свого брата. Вона сказала, що подарунок свідчить про особливі особисті стосунки між лідерами, йдеться у повідомленні державних ЗМІ КНДР.

Читайте також: Росія подякувала КНДР за підтримку у війні проти України

Як зазначає «Голос Америки», Північна Корея і Росія значно активізували свою співпрацю з тих пір, як Кім їздив до Росії у вересні минулого року на саміт із Путіним. Під час візиту Кіма на головний космодром Росії Путін показав північнокорейському лідеру свій особистий лімузин Aurus Senat.

За даними російських дерЗМІ, Aurus був першим російським брендом автомобілів класу «люкс» і використовується в кортежах вищих посадових осіб, включаючи Путіна, з тих пір, як він вперше використав цей лімузин під час церемонії інавгурації в 2018 році.

Водночас 40-річний Кім Чен Ин володіє багатьма розкішними автомобілями іноземного виробництва, які, як вважають, були ввезені в його країну контрабандою всупереч резолюції ООН.

Під час свого візиту до Росії він пересувався між місцями зустрічей у лімузині Maybach, який привіз із собою в одному зі спеціальних вагонів поїзда.

Читайте також: Путіна до Північної Кореї жене снарядний голод – ISW

Нагадаємо, представники розвідки країн-союзників США вважають, що Росія намагається допомогти КНДР із доступом до міжнародної фінансової системи в обмін на зброю.

Військово-технічне співробітництво Москви та Пхеньяна є спільним викликом для Києва та Сеула, адже воно подовжує здатність РФ затягувати війну проти України та збільшує військову напругу на Корейському півострові. Про те, як Україна та Південна Корея разом мають реагувати на цей виклик, пише Наталія Бутирська у статті «Корейські ракети для Росії. Чим Путін заплатив КНДР і як це загрожує Україні».