Президент Росії Володимир Путін наказав уряду рухатися в напрямку низку амбітних цілей розвитку, які вимагають радикальних економічних реформ. Через лічені години після інавгурації на новий шестирічний термін на посаді Путін підписав декрет, в якому вказано 9 "цілей національного розвитку", яких потрібно досягти до кінця 2024 року. Зокрема, за цей час Росія за наказом Путіна повинна увійти в п'ятірку найбільших економік світу, скоротити рівень бідності на половину, добитися стабільного природного зростання населення і радикально підвищити продуктивність і розробку технологічних інновацій, пише Financial Times.
Цей декрет дуже схожий на крок, який Путін зробив шість років тому. Так звані "травневі декрети", з яких у 2012 році почався його попередній президентський термін, вимагали збільшити реальні доходи держслужбовців, збільшити продуктивність на 50%, збільшити приплив інвестицій до 25% від ВВП до 2015 року, продати державні частики у сферах, які не стосуються природних ресурсів і оборони.
Видання нагадує, як Кремль похапцем на початку цього року збільшив зарплати в державному секторі, намагаючись хоча б технічно виконати бодай якусь з обіцянок 2012 року. Але жодна інша ціль досягнута взагалі ніяк не була. Нові вказівки Путіна теж неймовірно амбітні. Російська економіка в 2017 році опустилася на 12 сходинку в світі, згідно з даними МВФ. Щоб раптом вискочити на п'яту позицію, їй потрібно перевершити такі країни, як Південна Корея, Бразилія, Індія, Велика Британія. А економіки всіх цих країн зростають значно швидше, ніж російська.
18 березня, у четверту річницю підписання в Кремлі так званого "договору" про прийняття до складу РФ Криму і Севастополя, в Росії пройшли вибори президента. 23 березня Центрвиборчком РФ визнав вибори такими, що відбулися, повідомивши, що чинний президент Путін переміг з результатом 76,69%.
Обраний президент РФ вступає на посаду після закінчення шести років з дня попереднього вступу на посаду глави держави.
У 2012 році інавгурація Путіна відбулася також 7 травня. 6 травня 2012 року в Москві пройшли масові протести проти переобрання Путіна. Було затримано більше 400 осіб, частина з них були засуджені за так званою "болотною справою".
5 травня цього року, за два дні до початку четвертого президентського терміну Путіна, в десятках російських міст пройшли масові протести під гаслом "Він нам не цар". Було затримано понад 1600 осіб, найбільше - у Москві та Санкт-Петербурзі.