3 та Олексій Міллер, займаючи державні посади в Петербурзі в 90-ті, брали у бізнесменів хабара за прийняття потрібних рішень.
Про це розповів бізнесмен з Петербурга Максим Фрейдзон, який зараз живе в Нью-Йорку і намагається судитися з компаніями "Газпром" і "Лукойл" і їх керівництвом в рамках закону "Про осіб, що підпали під вплив рекетирів і корумпованих організацій".
В інтерв'ю "Радіо Свобода" він серед іншого розкрив журналістам подробиці своєї діяльності в 90-ті роки. Спеціалізацією Фрейдзона було тоді виробництво зброї.
"Була зроблена спеціальна програма створення поліцейської зброї, і за цією програмою ми кілька разів зустрічалися з Володимиром Володимировичем Путіним, який тоді займався зовнішньоекономічною діяльністю. Ну і, само собою, наше СП було зареєстровано відділом зовнішньоекономічної діяльності мерії, яке очолював Путін", - розповідає він.
В той момент Путін, в числі іншого, відповідав за правоохоронні оргаии, тому програма, якою займався Фрейдзон, зачіпала сферу його інтересів.
"По-перше, це була його пряма діяльність в той момент. По-друге, це було пов'язано з відомствами, з якими він в той момент був тісно пов'язаний. Ну і потім, все-таки, ми за це заплатили. Грошей дали", - уточнюючи, що йдеться саме про хабара.
"Гроші завжди зазвичай брав помічник Володимира Володимировича Олексій Міллер. А Володимир Володимирович у властивій для співробітника спецслужб манері просто писав суму під час бесіди (...) Особисто в руки грошей я йому не давав. Але Олексій Міллер цілком справлявся з цією приємною функцією. Може, звичайно, залишав собі, але чомусь я сумніваюся", - говорить Фрейдзон.
Журналісти відзначають, що офіційно ці звинувачення у Путіна вирішили за краще не коментувати, однак керівник адміністрації президента Росії Путіна Сергій Іванов у своєму інтерв'ю Russia Today терміново звинуватив західні ЗМІ в очорненні російської влади.
Напередодні західні журналісти змусили прес-секретаря Дмитра Пєскова відповідати на незручне запитання про тісні ділові зв'язки президента Володимира Путіна і бізнесмена Геннадія Тимченко. "Це повністю не відповідає дійсності", - запевнив Пєсков, пише "РИА Новости".
Ще раніше західні ЗМІ поширили досье на голову Федеральної служби з контролю за обігом наркотиків Росії (ФСКН) Віктора Іванова, опубліковане Високим судом Лондона в рамках слухань у справі про3. У ньому містилися також дані про злочинну діяльність Володимира Путіна, який, як говориться в документі, на світанку 90-х міг бути причетним до контрабанди наркотиків.