Кремль спантеличений масштабами протестів у Білорусі і не хоче, щоб влада в цій суверенній країні змінилася шляхом вуличних протестів, пише Bloomberg.
Чим сильніше Алєксандр Лукашенко закручує гайки придушення протестів, тим ширше готовий розкрити для нього «дружні обійми» Володимир Путін. У понеділок, 14 вересня, лідери Росії і Білорусі зустрінуться в Сочі вперше від початку протестів.
Втім, президент Росії вважає шанси протестувальників домогтися зміни влади в країні низькими. «Путін переконаний, що акції протесту не призведу до повалення президента Білорусі», - розповіли журналістам близькі до Кремля джерела.
Москва не довіряє Лукашенкові, але не хоче миритися з приходом опозиції до влади «через вулицю». Тому Росія продовжить підтримувати Лукашенка, підштовхуючи до поступової передачі влади.
«Білорусь має величезне значення. Путін не хоче опинитися серед тих, хто програв», - заявив політолог і президент фонду «Петербурзька політика» Міхаіл Виноградов.
Про те, наскільки важливою є Білорусь для Путіна, який марить відродженням імперії, свідчить і подарунок російського посла Дмітрія Мєзєнцева, який вручив білоруському диктатору карту губерній Російської імперії XIX. У той час Білорусь була частиною цієї імперії.
А однією з умов підтримки Лукашенка Кремлем може бути втрата Білоруссю суверенітету шляхом входження у так звану Союзну державу. За даними інсайдерів, така перспектива обговорювалася під час телефонної розмови Путіна і Лукашенка 12 серпня.
Нагадаємо, Росія на прохання Алєксандра Лукашенка створила резерв співробітників правоохоронних органів, але Путін обіцяв не задіювати російських силовиків, поки «ситуація не вийде з-під контролю».
Приводом для введення військ може стати заява глави МЗС Росії Сергія Лаврова про 200 українських «екстремістів» на території Білорусі, вважає міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.
Чи впаде режим Лукашенка за результатами вуличних протестів, читайте в статті Володимира Кравченка «Білорусь вимагає змін» для ZN.UA. Про те, чи відправить Путін російські війська в Білорусь для збереження Лукашенка при владі, Володимир Кравченко пише в статті «Дзвінок «другові»».