UA / RU
Підтримати ZN.ua

Путін підписав поправки, які посилюють покарання за добровільну здачу в полон, відмову воювати

За дезертирство хочуть садити на 10 років.

Президент Росії Владімір Путін у суботу підписав поправки, які посилюють покарання за добровільну здачу, дезертирство та відмову від участі в бойових діях на строк до 10 років позбавлення волі, лише через кілька днів після наказу про часткову мобілізацію.

Оголошення про мобілізацію 300 000 резервістів у середу викликало протести по всій Росії та новий вихід із країни.

Напередодні російський парламент схвалив поправки, які посилюють покарання за військові злочини під час мобілізації.

Тепер, коли закон підписано, військовослужбовцям, які дезертують, здаються «самовільно», відмовляються воювати чи не підкоряються наказам, загрожує до десяти років позбавлення волі.

Мародерство каратиметься 15 роками позбавлення волі.

Окремий закон, також підписаний у суботу, полегшує доступ до російського громадянства для іноземців, які надходять на службу до російської армії.

Іноземці, які прослужили в російській армії щонайменше рік, зможуть запросити громадянство в обхід звичайної вимоги про п'ятирічне проживання в країні.

Читайте також: Bloomberg: Мобілізація в РФ радше продовжить війну, ніж вплине на її результат

Цей захід, мабуть, насамперед спрямований на вихідців із Центральної Азії з колишніх радянських республік, яких зазвичай наймають на важку низькооплачувану роботу.

У вівторок мер Москви Сергій Собянін оголосив про відкриття призовного пункту в міграційному центрі Сахарово, важливому пункті пропуску мігрантів.

Ще до набрання законом чинності Киргизстан і Узбекистан застерігали своїх громадян від участі в будь-яких збройних конфліктах.

Поки що виникає головне питання: якщо втрати ворога такі великі, то навіщо організовувати мобілізацію, навіть часткову? Мобілізація: виграш чи поразка Путіна? Про це пише у статті The Economist.