UA / RU
Підтримати ZN.ua

Путін не виключив згоди Росії на військову операцію у Сирії

Москва може погодитися на військове втручання у сирійський конфлікт, якщо буде доведено, що за хімічною атакою під Дамаском стояв уряд Асада. І тільки у разі санкції Радбезу ООН.

Росія не виключає згоди на військову операцію у Сирії, якщо провину Башара Асада у використанні хімічної зброї буде доведено, і тільки з санкції Ради безпеки ООН, заявив президент Росії Володимир Путін.

"Відповідно до діючого міжнародного права санкцію на застосування зброї проти суверенної держави може дати тільки РБ ООН. Будь-які інші підстави, способи, які виправдовували б застосування сили щодо незалежної і суверенної держави, неприпустимі і їх не можна кваліфікувати інакше як агресію", - сказав Путін в інтерв'ю низці ЗМІ, опублікованому вранці 4 вересня прес-службою Кремля.

Він підкреслив необхідність дочекатися висновків інспекторів ООН, оскільки поки немає точних даних про те, хто застосовував хімічну зброю в Сирії.

"Якщо у нас будуть об'єктивні, точні дані про те, хто скоїв ці злочини, тоді буде реакція", - зазначив російський президент.

Путін запевнив, що Москва у такому випадку займе принципову позицію.

"Хочу сказати, що принциповість цієї позиції полягає в тому, що застосування засобів масового знищення людей є злочином", - заявив він.

При цьому Путін підтвердив, що Росія продовжує виконувати контракти на постачання та обслуговування сирійської техніки.

"Ми робимо це і виходимо з того, що ми співпрацюємо з легітимним урядом, і при цьому не порушуємо ніяких норм міжнародного права, ніяких наших зобов'язань. Немає ніяких обмежень, накладених ООН на постачання зброї до Сирії", - сказав він.

ТАКОЖ: США відводять на військову операцію у Сирії 60 днів

Нагадаємо, 31 серпня президент США Барак Обама прийняв рішення про проведення "обмеженої за часом і масштабами" військової операції у Сирії у відповідь на хімічну атаку у передмісті Дамаска Східній Гуті, жертвами якої, за даними американської розвідки, стали понад 1400 осіб.

За словами Обами, запропоновані ним військові дії знизять здатність президента Асада використовувати хімічну зброю "зараз і в майбутньому". Однак при цьому президент США вирішив заручитися згодою Конгресу.

3 вересня стало відомо, що Обама отримав підтримку своїх планів від ключових постатей в американському парламенті. Лідери республіканців у конгресі Джон Бейнер і Ерік Кантор підтримали ідею військової операції. Очікується, що голосування з цього питання відбудеться наступного тижня.

Президент Франції Франсуа Олланд заявив, що з нетерпінням чекає на рішення конгресу США, і додав, що його країна не піде на військові дії проти режиму Асада поодинці.

Сирійська влада заперечує звинувачення у застосуванні хімічної зброї. В інтерв'ю французькій газеті Figaro Башар Асад заявив, що такі дії були б "нелогічними". За його словами, вторгнення західних країн може спричинити більш широкий конфлікт у регіоні.

Проти силового вирішення конфлікту у Сирії виступили колишній генеральний секретар ООН Кофі Аннан і чинний генсек організації Пан Гі Мун. Вони закликали міжнародне співтовариство зупинити кровопролиття і дати шанс дипломатії.

Інспектори ООН передали на аналіз зразки ґрунту з району, де було проведено хіматаку, одній з лабораторій науково-дослідного інституту збройних сил Швеції. Як очікується, експерти повинні надати свої висновки протягом двох тижнів. !zn

Читайте також:

Барак Обама заручився підтримкою лідерів конгресу військового удару по Сирії

Число біженців із Сирії досягло двох мільйонів осіб

Обама вирішив застосувати військову силу проти Сирії

НАТО відмовилося втручатися в сирійський конфлікт: Це справа окремих країн

Дилема війни