У найближчі тижні стане зрозуміло, як президент Росії Володимир Путін оцінив лідера США Дональда Трампа під час їхньої першої зустрічі тет-а-тет. Однак, спроби команди американського президента виступити з заявами в дусі Барака Обами про співпрацю і спільні інтереси - це погана ознака.
Про це в редакційній статті пише лояльне до Республіканської партії видання Wall Street Journal, додаючи, що Держсекретар Рекс Тіллерсон часто намагається робити заяви в дусі свого попередника Джона Керрі. Цього разу він так спробував розрекламувати домовленість США і Росії встановити перемир'я в одному з районів Сирії.
"Я б сказав, що загалом наші цілі однакові", - сказав Тіллерсон.
Однак, видання зауважує, що насправді ні про які "однакові" цілі не може бути й мови. Адже Москва лише намагається допомогти лояльному режиму Башара Асада відновити контроль над всією Сирією і зберегти російські військові бази. І якщо Трамп з Путіним і змогли домовитися про припинення вогню, то це лише тому, що в Москві, ввочевидь, вважають це корисним для досягнення мети Асада.
Сам Трамп написав у Twitter: "Ми з Путіним обговорили питання про створення підрозділу з кібербезпеки, захищеного від зломів, щоб хакерство на виборах було під контролем". Видання зауважує, що екс-агенту КДБ Путіну була б цікава така співпраця, оскільки вона б дозволила йому подивитися на кіберсекрети США. І розраховувати, що ці секрети будуть "під контролем" чи "захищеними від зломів" не варто.
Конгрес США може відповісти на заяви адміністрації Трампа підтримкою законопроекту про посилення санкцій проти Росії. У Білому домі скаржаться, що документ, який вже отримав схвалення Сенату, позбавляє Трампа свободи самостійно пом'якшувати санкції в односторонньому порядку без згоди парламентарів.
"Але так свободу дій не можна залишати до тих пір, поки Трамп і Тіллерсон не продемонструють розуміння того, що Путін - не друг Америки", - йдеться в статті.
Нагадаємо, 7 липня на саміті G20 в Гамбурзі відбулася зустріч президентів США і Росії Дональда Трампа і Володимира Путіна. Спочатку планувалося, що переговори займуть 35 хвилин, але вони тривали 2,5 години, через що Путін запізнився на зустріч із прем'єр-міністром Японії Сіндзо Абе.
За результатами зустрічі було досягнуто домовленості про введення режиму припинення вогню у Сирії, проведенні візиту спецпредставника США по Україні Курта Волкера до Москви, а також про створення спільної групи з кібербезпеки.