UA / RU
Підтримати ZN.ua

Путін може стати жертвою власної політики - Die Zeit

Весь рік Путін намагався відвернути увагу громадськості від реалій економіки країни своїми гіперактивними діями у зовнішній політиці.

Російський президент Володимир Путін несе повну відповідальність за нездійснення реформ, економічний хаос і корупцію у власній країні, пише німецьке видання Die Zeit.

Олімпійські феєрверки, Кримська анексія, війна в Україні: через щоденну гіпердіяльність президента РФ всі майже забули, як він привів свою країну до прірви.

Автор статті просить читачів зробити уявний експеримент і уявити собі, як німецький канцлер Ангела Меркель використовує новорічну промову для вирішення однієї з ключових проблем зовнішньої політики 2014 року. Вона говорить: "Ми хочемо зробити все для людей, які страждають від економічної кризи - для росіян: санкції ЄС повністю знімаються. Крім того, існує угода між лідерами ЄС і США, які підтримують це рішення", - посміхаючись, каже канцлер.

Під кінець року конфронтації з Росією, Європейський союз і Меркель виграли у російського президента Володимира Путіна. Видання зазначає, що якщо припустити таку думку, то росіяни вже б не звертали уваги на "злого ворога" РФ - Захід. І тут не допомогла б кремлівська пропаганда. "Путін несе повну відповідальність за нездійснення реформ, економічний хаос, корупцію у своїй країні і за втрату престижу Росії в світі. Це б мало загрозливі наслідки для президента РФ в найближчі місяці", - наголошується в публікації.

"Цікавий теза? Може бути. Але, по-перше, це нереально і, по-друге, Меркель та інші лідери в ЄС, ми сподіваємося, достатньо розумні, щоб ніколи не відійти від своїх цілей, які впроваджені допомогою санкцій, з помсти Путіну або із співчуття до російського народу", - сказано в статті. Адже Путін діє, не дотримуючись принципів.

Близько 5000 чоловік померли у війні у Східній Україні. Це найгірша ціна, яку довелося заплатити росіянам і українцям через політику президента РФ.

Рубль втратив в цьому році близько половини його вартості. З-за санкцій, запровадженої заборони Кремлем на імпорт м'яса, риби, сиру, молока, фруктів і овочів з цін на продукти харчування з США та ЄС протягом останніх трьох місяців різко зросли ціни в Росії. Деякі економісти прогнозують гіперінфляцію в найближчі місяці.

Коли Путіна запитали про всі ці проблеми, він назвав дві причини, щоб все це пояснити: ціни на нафту і Захід. І те й інше не мають нічого спільного з реальними причинами безвідповідальної політики, яка проводилася 14 років.

Три години і десять хвилин він витратив на традиційну підсумкову прес-конференцію. Путін говорив про те, що росіяни повинні витрачати свої гроші не тільки на горілку, повинні працювати, що країна чекає Чемпіонат світу з футболу 2018 року, що громадяни повинні пити менше коли, і щось терпляче чекати.

У цьому році Путін фігурував у новинах, як ніколи раніше. Президент РФ, намагаючись знайти виправдання, показує себе безпорадним. "Найгіршу кризу за ці півтора десятиліття несе в собі загрозу для Путіна - стати жертвою власної політики", - резюмує автор.

Читайте також: Москва намагається переконати росіян, що криза рубля вже минула - FT

Раніше британське видання The Telegraph писало, що Росія не контролює свою економіку і ризикує повторити долю СРСР.