Колишній посол Німеччини в Росії заявив, що президент РФ Владімір Путін навмисно намагається викликати голод та кризу біженців.
Рюдігер фон Фріч заявив німецькому виданню, що Путін хоче викликати голод на Близькому Сході та в Африці, щоб біженці мігрували до Європи, що дестабілізує регіон.
Нагадаємо, з початку повномасштабної війни РФ викрала з тимчасово окупованих територій України вже близько 400 тисяч тонн зерна.
"Розрахунок Путіна полягає в тому, що після того, як постачання зерна припиниться, голодуючі люди з цих регіонів рятуватимуться втечею і намагатимуться потрапити до Європи — як раніше мільйони сирійців, що рятуються від жахів війни", - цитує його DW.
Його коментарі пролунали в той момент, коли експерти з продовольчої безпеки попереджають, що вторгнення Росії в Україну посилило глобальну кризу з постачанням продовольства. Один із експертів заявив у Раді Безпеки ООН, що запасів пшениці у світі залишилося всього на 10 тижнів.
Україна вважається світовою житницею. Росія та Україна разом узяті експортують близько третини світової пшениці, і багато регіонів значно залежать від цього експорту.
Фон Фріч сказав, що Путін блокує експорт зерна з України, тому що це призведе до голоду, який чинитиме тиск на європейські країни, щоб вони переглянули санкції проти Росії.
"Він хоче дестабілізувати Європу новими потоками біженців, щоб західні держави відмовилися від своєї жорсткої позиції щодо Росії", - сказав він.
Держсекретар США Ентоні Блінкен також раніше звинувачував Росію у використанні продовольства як зброю та говорив, що Росія тримає у "заручниках" продовольство для мільйонів людей у всьому світі.
"Російський уряд, схоже, вважає, що використання продовольства як зброя допоможе досягти того, чого не вдалося досягти вторгнення — зломити дух українського народу", - сказав Блінкен.
В українських портах залишаються заблокованими близько 4.5 мільйона тонн зерна. Ситуація впливає на країни Близького Сходу та Африки, де дешевий хліб з України є однією з можливостей вижити.
На думку глави Світової продовольчої програми ООН Девіда Бізлі, якщо порти не запрацюють найближчим часом, українській економіці загрожує колапс.