UA / RU
Підтримати ZN.ua

Путін каже, що в "Панамських документах" йдеться не про нього

Російські ЗМІ повідомили, що Путін нарешті прокоментував публікацію "Панамських документів", де Росії відведена далеко не остання роль.

Президент Володимир Путін вперше прокоментував "Панамські документи", назвавши їх "спробою розхитати ситуацію зсередини".

Путін уточнив, що в публікаціях не йде мова про нього, крім цього, в ній немає і корупційної складової.

"Ось є якийсь один друг президента Росії, він щось там зробив, напевно, це має якусь корупційну складову... Яку? Та ніякої там немає", – сказав Путін.

Крім того, президент РФ пояснив публікацію документів "спробою зробити Росію більш поступливою".

Він також розповів про стан голови Санкт-Петербурзького Будинку музики, Сергія Ролдугіна. Путін зауважив, що Ролдугін займається підприємницькою діяльністю, але не заробляє мільярди доларів", зазначивши, що зворотні твердження – нісенітниця. Президент РФ зауважив, що пишається дружбою з Ролдугіним, який витрачав кошти на музичні інструменти для Росії.

"Панамських документах" стверджувалося, що фірма Ролдугіна, зареєстрована в офшорній зоні, отримувала безліч коштів від російських компаній під виглядом неустойок за зірвані угоди або великих кредитів, які прощалися за $ 1. У публікації підкреслювалося, що Ролдугін – друг Путіна, а через офшори в цілому пройшло близько $ 2 млрд.

Прес-секретар президента Дмитро Пєсков і глава ВТБ Андрій Костін, коментуючи раніше публікацію, стверджували, що інформація в ній не відповідає дійсності.

Як писало німецьке видання Der Spiegel, публікація даних про офшорах Путіна не справила на росіян ніякого ефекту.

Агентство Bloomberg повідомляло, що США можуть розширити санкції проти Росії у зв'язку з "панамськими документами".

3 квітня Центр по дослідженню корупції та організованої злочинності (OCCRP), Міжнародний консорціум журналістських розслідувань (ICIJ), а також сайти світових ЗМІ опублікували великий матеріал, в якому йдеться про численні офшорні компанії, що використовуються лідерами держав, політиками, знаменитостями і відомими спортсменами.

Розслідування базується на 2,6 терабайта даних, які включають в себе 11,5 млн документів з серверів одного з провідних реєстраторів офшорів у світі - панамської юридичної фірми Mossack Fonseca.

Росії присвячена значна частина розслідування – у ній стверджується, що близькі Володимиру Путіну люди через банк "Росія" і панамські офшорні компанії "відмили" понад 2 млрд доларів.