UA / RU
Підтримати ZN.ua

Путін готується до зустрічі з Ердоганом на тлі блокування експорту з України – Anadolu Agency

За словами президента РФ, умови зустрічі на визначені. Ердоган заявляв про серпень та Анкару

Президент Росії Владімір Путін підтвердив інформацію про можливу зустріч із президентом Туреччини Реджепом Тайїпом Ердоганом. Останній неодноразово підкреслював особливу роль його країни як посередника у переговорах між Україною та Росією та сподівається на відновлення «зернової угоди» після зустрічі із російським лідером.

«Ми домовились про те, що ми побачимося, так, або він до нас приїде, або я до нього з’їжджу, подивимося. Він мене запрошував ще до виборів, але потім ми вирішили, що краще цього не робити, щоб ніхто не спекулював на цю тему. … Ми вирішили зустріч перенести. Але ми так і не домовились де – або у нас, або у Туреччині. Подивимося. … Домовилися про [телефонну] розмову, здається, у середу. Поговоримо і вирішимо», – заявив Путін на прес-конференції за підсумками саміту «Росія – Африка» у Санкт-Петербурзі, передає турецька державна агенція Anadolu.

За їхніми даними, Путін зазначив, що предметом розмови, зокрема, буде проект будівництва у Туреччині газового хабу. 

Читайте також: Зеленський та Ердоган детально обговорили відновлення "зернової угоди"

Нагадаємо, що президент Ердоган нещодавно повідомив, що зустріч із Путіним відбудеться у Анкарі у серпні. На ній він збирався обговорити питання продовження «зернової угоди», що дозволяла безпечний експорт українського зерна з чорноморських портів Одещини. Після виходу з угоди 17 липня, Росія більше тиждень поспіль наносила ракетні удари, а також удари дронами по портовій інфраструктурі України як на Чорному морі, так і на Дунаї та Дніпрі. 

Міністр закордонних справ Великої Британії Джеймс Клеверлі висловив сподівання, що Ердоган зможе переконати Путіна повернутися до домовленостей. 

Нагадаємо, що африканські лідери, які приїхали до Санкт-Петербурга на саміт «Росія – Африка», закликали президента Путіна припинити війну в Україні та відновити угоду про експорт українського зерна. Також відновлення «зернової угоди» підтримують країни Перської затоки. 

Читайте також: Атаки Росії на Дунаї затягують зашморг на зерновому секторі України – аналіз Reuters

Країна-агресор намагається позбавити Україну чорноморського шляху експорту зерна. Чому в нього це не вийде за жодних обставин пояснює Лариса Гук у статті «Експорт зерна: РФ не вдасться витіснити Україну з ринків продовольства» на ZN.UA.