UA / RU
Підтримати ZN.ua

Путін хоче позбутися НАТО і ЄС, щоб отримати все, що заманеться – експерт

При цьому колишній командувач Альянсу радить підтримувати зв'язок з Москвою.

Сучасною Росією керує людина, яка хоче розколоти ЄС і НАТО, але закривати двері перед нею не можна. Про це в Atlantic Council сказав колишній командувач військ НАТО в Європі генерал Філіп Брідлав.

"Нам потрібно якимсь чином почати встановлювати якісний зв'язок з росіянами. Якщо ми будемо чекати, що він з'явиться сам собою з неба, тоді ми програємо і постанемо перед більшими проблемами", - сказав він.

На його думку, Альянсу доведеться встановити пряму лінію зв'язку з Росією, "попри те, що спочатку це здасться розчаруванням".

"Але не думаю, що в нас є вибір у цьому питанні", - сказав він, додавши, що попри сьогоднішню кризу у відносинах, НАТО не повинен закривати двері до співпраці перед Росією, оскілки в майбутньому доведеться з нею співпрацювати все одно.

"Росія розуміє мову сили і єдності. Це хороші інгредієнти для того, щоб почати будувати якісь відносини в майбутньому", - сказав Брідлав.

В цей же час, на його думку, головна мета Володимира Путіна – це поділити НАТО і ЄС.

"Це дійсно його мета номер один, тому що якщо йому вдасться її досягти, він отримає все, що тільки забажає", - пояснив колишній командувач НАТО.

Він додав, що попри очікування російського президента, роздробленість західного блоку поки не спостерігається. А на саміті в Уельсі після окупації Криму і вторгнення російських військ в Україну євроатлантична спільнота продемонструвала тільки єдність.

Тим часом, видання Gazeta Wyborcza писало, що параноя Росії посилюється на тлі навчань НАТО. Російські чиновники наполягають, що не Росія готується до нападу на сусідів, а вони самі планують вторгнутися на російську територію. А тим, хто сумнівається в цьому, "треба перевіритися в лікаря".

Раніше Глава МЗС Польщі закликав НАТО до реальних дій у Східній Європі. За його словами, рішення США про розміщення танкової бригади в країнах Центральної і Східної Європи - це важливий крок на шляху до зміцнення безпеки регіону та всього континенту. Ващиковський пише, що мета цих заходів полягає не в тому, щоб провокувати будь-яку іншу державу, а в тому, щоб обмежити ризик конфлікту.