В історії Росії жорстокі повороти часто ставалися саме в серпні. Приміром, 19 серпня 1991 року стався невдалий переворот, 31 серпня 1999 року – низка терактів у Москві, 1 серпня 2008-го – російські війська вторгнулися в Грузію.
Тепер, 10 серпня 2016-го, тривожні дзвони зазвучали знову, коли ФСБ оголосила, що Україна нібито готувала низку терактів на території окупованого російськими військами Криму.
Про це сьогодні пише The Economist, додаючи, що Володимир Путін також озвучив цілу низку звинувачень на адресу влади України і пригрозив, що Росія "не лишить це просто так". При цьому він відмовився брати участь у зустрічі "Нормандської четвірки", назвавши її "марною". У свою чергу, президент України Петро Порошенко відкинув усі звинувачення і назвав їх "виправданням для посилення військової агресії проти України".
Видання зауважує, що загострення конфлікту між Києвом і Москвою відбулося зараз не випадково, якщо пригадати про вибори в США і Росії. Американські чиновники кажуть, що Барак Обама дав чітко зрозуміти, що він хоче добитися прогресу у завершенні війни в Україні до закінчення свого другого президентського терміну.
The Economist припускає, що, відмовившись від "Нормандського формату", Путін намагається натиснути на Обаму і змусити його почати "торги" в стилі Ялтинського саміту після Другої світової війни. Саме про це він дуже давно мріяв.
Крім того, війна проти України також може відіграти роль у парламентських виборах в Росії, які пройдуть 18 вересня. Кремль нервує через голосування, оскільки сильною російською економікою він зараз похвалитися не може. Війна проти України останні кілька місяців зникла з російської пропаганди. Однак її повернення на телеекрани може відволікти росіян від внутрішніх проблем. У українців, на думку видання, є серйозні причини боятися. Понад 9,5 тисяч людей вже загинули вході війни проти російської агресії.
В Держдеп США в особі представника відомства Елізабет Трюдо заявив, що "Крим - це Україна" і "тільки уряд України може давати коментарі з приводу того, що відбувається на півострові".
Тим часом, видання The Guardian писало, що Путін може вирішити, що настав час для чергового вторгнення в Україну. Попередні вторгнення Росії, як нагадує автор, завжди збігалися з Олімпійськими іграми, як це було в Грузії після Пекінської Олімпіади 2008 року або ж на Україні в 2014 році - після Зимових ігор у Сочі.