Президент Росії Володимир Путін відволікає увагу росіян від економічних проблем в країні через 3 Заходу за допомогою патріотизму.
Про це сьогодні пише Bloomberg. Рейтинг Путіна вже виріст вище 80%. А в цей час в Росії зросли ціни на продукти харчування, продажі автомобілів припинилися, а туристичні фірми одна за одною почали банкрутувати.
До агресії Росії проти України щорічний ріст економіки Росії становив 7%. Однак нині прогноз постійно падає. За останніми аналізами, ріст ВВП складе лише 0,5%.
"Політика, схоже, стала більш пріоритетною, ніж економіка, яка відійшла на другий план. Більшість росіян, здається, готові пожертвувати власним економічним добробутом, якщо це послужить якійсь великій меті", - пояснив головний економіст Citigroup Іван Чакаров.
З його думкою згоден керівник IT-проектів у Москві Сергій Цибізов.
"Таке враження, що росіянам дали печивко, і вони задоволені, хоча насправді потребують хліба і тарілку супу", - сказав бізнесмен.
Видання нагадує, що ще два роки тому проти влади Путіна в Москві прокотилися масштабні акції протесту. Однак, влаштувавши кризу в Україні, він відкинув навіть згадку у російському суспільстві про невдоволення.
Анексія Криму і агресія проти України викликали велику хвилю патріотизму в Росії. Попри економічні проблеми в країні, згідно з даними Левада центру, кількість людей, в яких є прапор Росії, лише у липні зросла на 39%.
"Росіяни люблять сильних лідерів і Путін зараз здається їм саме таким, оскільки він кинув виклик Заходу", - пояснив Чакаров.
В цей же час, попри патріотизм, кишені росіян значно попустішали. Приміром, продажі ноутбуків за останій квартал в Росії скоротилися на 33%. Росіяни стали значно менше подорожувати. Російський рубль і цінні папери серйозно подешевшали.
"Психологічно росіяни переживають нинішню кризу дуже позитивно. Однак ширші можливі наслідки від цього пов'язані з тим, що вони не вірно сприймають те, що відбувається насправді", - сказав екс-міністр економіки Росії Михайло Дмитрієв.
Економіка Росії дуже страждає від санкцій Заходу і обмежені, які Путін ввів у відповідь. Зокрема фермерам Росії треба роки, щоб замінити імпорт із Заходу. Тим часом Євросоюз назвав умови скасування санкцій проти Росії.