UA / RU
Підтримати ZN.ua

Путін готується передати Кадирову нафтову компанію - Ъ

З початку 2000-х років і по теперішній час " Роснефь" контролює в Чечні дві компанії - " Грознефтегаз" і "Чеченнефтехимпром".

Президент Росії Володимир Путін доручив уряду РФ підтримати прохання Рамзана Кадирова про передачу Чеченській республіці одного з найбільших нафтовидобувних активів - "Чеченнафтохімпрому", який належить Росмайну, а на правах оренди ним керує "Роснефть", пише російське видання "Коммерсант" у четвер, 24 грудня.

Одержавши актив, вважають експерти, Чечня може попросити федеральної підтримки з будівництва НПЗ, який давно обіцяний республіці.

Запаси нафти в Чечні оцінюються приблизно в 60 млн т нафти. Зараз "Роснефть" фактично контролює видобуток в республіці, який різко падає, скоротившись за останні шість років у вісім разів. В 1970-1980 роки Чечня була важливим центром нафтовидобутку в СРСР. Але потім ефект природної виробленості родовищ посилили військовий конфлікт і відсутність інвестицій у 1990-ті роки. У той час був зруйнований великий чеченський НПЗ.

У квітні 2013 року глава Чечні Рамзан Кадиров заявив, що республіку не влаштовують занадто маленькі відрахування до бюджету, зволікання з будівництвом в регіоні НПЗ і корпоративні процедури, через які сім'ї не можуть вселитися в побудовані будинки.

У Мінекономіки РФ підтвердили, що отримали розпорядження президента Путіна і відповідні проекти документів зараз розглядається урядом.

Після їх підписання "Чеченнафтохімпром" повинен бути переданий Чечні протягом двох місяців.

Компанія "Роснефть" раніше була помічена в продажу нафти через нідерландського нафтотрейдера Trafigura в обхід санкцій.

Антиросійські санкції вводилися США, Європейським союзом та деякими іншими країнами (Австралією, Японією, Канадою, Норвегією і так далі) в декілька етапів в 2014 році. Після анексії Криму США і ЄС ввели персональні санкції проти громадян РФ і України, причетних до підриву територіальної цілісності України.

Санкції більш високого рівня - економічні - були введені влітку 2014 року (ряд економічних санкцій США ввели ще навесні), після агресії Росії на сході України, в Донбасі.

Минулого тижня Європейський Союз затвердив продовження санкцій щодо Росії ще на півроку.