Президент Росії Володимир Путін ослабив заборону на експорт в 3 російського ядерного обладнання і технологій.
Про це повідомляє Radio Free Europe Radio Liberty з посиланням на розпорядження, яке з'явилося на сайті Кремля сьогодні, 23 листопада, в день візиту Путіна в Тегеран. Видання нагадує, що цей крок Москва зробила з посиланням на угоду між Іраном і шістьма країнами щодо іранської ядерної програми, яка була підписана сторонами в липні. Згідно з нею Тегеран погодився призупинити свою ядерну програму у обмін на скасування санкцій.
Згідно з розпорядженням Путіна, російські компанії тепер можуть експортувати в Іран обладнання, а також надавати фінансову і технічну допомогу у трьох напрямках. Зокрема, вони можуть брати участь у переобладнанні заводу зі збагачення урану "Фордо", підтримувати експорт іранського збагаченого урану в обмін на ядерне паливо, а також допомогти модернізувати важководний ядерний реактор в місті Ерак.
Також сьогодні стало відомо, що Росія почала процес поставок ракет С-300 Ірану, згідно з контрактом, який тривалий час був замороженим.
Угоду на постачання Москвою системи С-300 було підписано у 2007 році, але після введення заборони ООН на передачу Ірану сучасних озброєнь у 2010 практичну реалізацію договору було зупинено. У 2015 році президент РФ видав указ, яким дозволив передати ракети С-300 Ірану. Такі дії викликали критику з боку Ізраїлю. Експерти прогнозують, що ракети С-300 на озброєнні ЗС Ірану можуть призвести до порушення балансу сил на Близькому Сході.
У свою чергу, президент США Барак Обама заявив, що продаж Тегерану російських комплексів С-300не стане загрозою.
У червні цього року повідомлялося, що Росія готова поставити Ірану новітню систему протиповітряної оборони "Антей-2500" в обмін на відмову від позову щодо С-300.