UA / RU
Підтримати ZN.ua

Путін допустив вихід Росії з СНО-3

Російський президент дав зрозуміти, що у нинішніх умовах Росія не зацікавлена у продовженні цього договору.

Росія може відмовитися від продовження укладеного з США договору про стратегічні наступальні озброєння (СНО-3), термін дії якого закінчується у 2021 році, заявив 6 червня президент Росії Володимир Путін під час зустрічі з представниками іноземних і російських інформаційних агентств у рамках Петербурзького міжнародного економічного форуму, повідомляє Радіо Свобода.

Російський президент традиційно поклав на США відповідальність за "розгойдування всього каркаса міжнародних відносин ц сфері глобальної безпеки" і заявив, що в такій ситуації Росія навряд чи буде зацікавлена у продовженні СНО-3.

Вихід Росії з СНО-3 означатиме повне руйнування світової системи безпеки, що склалася наприкінці 80-х років – це останній, все ще чинний договір, який контролює ситуацію в області ядерних та інших озброєнь масового ураження.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що в адміністрації президента США ведуться консультації на тему перегляду договору між Сполученими Штатами і Росією про скорочення наступальних озброєнь СНО-3. Проти продовження СНО-3 виступає радник президента США з питань національної безпеки Джон Болтон. Він також підтримує вихід США зі ще однієї угоди з Росією – Договору про ліквідацію ракет середньої і малої дальності (РСМД).

Новий Договір про скорочення стратегічних наступальних озброєнь (СНО) набрав чинності 5 лютого 2011 року, змінивши попередній, термін дії якого сплив у 2009 році. Термін дії СНО-3 спливає у 2021 році.

Згідно з документом, Росія та США повинні були скоротити сумарну кількість ядерних боєзарядів на третину: міжконтинентальних балістичних ракет до 700, ядерних боєголовок до 1550 , розгорнутих і нерозгорнутих носіїв - до 800.

Сам договір лідери США та Росії підписали ще в квітні 2010 року на спільній зустрічі у Празі. Цьому передував цілий рік переговорів у межах спеціально створеної комісії. Згодом документ було ратифіковано Сенатом США, Державною Думою і Радою Федерації РФ. Крім цього, обидві сторони прийняли до договору низку застережень без юридично зобов'язуючого характеру.