UA / RU
Підтримати ZN.ua

Протестувальники в Мінську передали у посольство РФ резолюцію про незалежність Білорусі

Переговори про можливе створення конфедерації Росії і Білорусі суворо засекречені.

Учасники масових протестів у Мінську принесли і передали в посольство РФ резолюцію про незалежність Білорусі. Протести у столиці Білорусі не вщухають другий день поспіль, їх учасники виступають проти "глибокої інтеграції" двох держав.

Вдень 8 грудня протестувальники пройшли маршем по місту та передали свої вимоги в російське дипвідомство.

"У резолюції мітингу висловлюється протест проти так званої "глибокої інтеграції" Білорусі та Росії, підписання "дорожніх карт", заявляється про нелегітимність будь-яких угод, які підпишуть влада Білорусі і Росії", - повідомляє "Хартія-97".

У документі також повідомляється про відмову білорусів визнавати та підкорятися будь-яким угодам, підписаним "диктаторами Лукашенком і Путіним і їх довіреними особами".

Учасники акції також закликають міжнародну спільноту не визнавати легітимними угоди про "глибоку інтеграцію" Білорусі та РФ і ввести санкції за їх підписання.

"Попередили країну, яка веде агресію проти сусідів, що Білорусь не піде на жодні угоди, попри будь-яку позицію Лукашенка, і що білоруси будуть до кінця битися за власні незалежність і суверенітет", - підкреслив лідер руху "Разам" В'ячеслав Сівчик.

Читайте також: У найближчі вихідні президенти Росії та Білорусі можуть підписати угоду щодо інтеграції

8 грудня, на 20-ті роковини підписання Угоди про створення Союзної держави, заплановано оголосити результати тривалого і переповненого скандалами й чутками переговорного процесу про наповнення конкретним змістом організації "Союзної держави Російської Федерації і Республіки Білорусь".

Про що конкретно домовилися Білорусь і Росія – достеменно не відомо, оскільки переговори були засекречені. Про їхній приблизний зміст можна судити лише з окремих повідомлень офіційних осіб, періодичних звинувачень президента Олександра Лукашенка у бік Кремля в ставленні його до Білорусі як до васала і, власне, з Угоди про об'єднання, підписаної ще 1999 року за ініціативи самого Лукашенка.

Детокладніше читайте у матеріалі Ірини Павленко "Реанімація інтеграції" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".