У Франції четвертий тиждень не вщухають протести "Жовтих жилетів". Акція, яка розпочиналась як протест проти підвищення акцизів на паливо, охопила всю країну, попри готовність уряди піти на поступки у питанні акцизу, мітингувальники не припиняють її, перелік їхніх вимог збільшився, повідомляє DW.
У суботу, 8 грудня, правоохоронці затримали 1723 мітингувальники, з них 1220 залишаються під вартою, повідомляє AFP. У Парижі поліцейські взяли під варту 1082 мітингувальники.
Як повідомляє "Громадське", сутички спалахнули у декількох містах країни. Зокрема, у Марселі, Бордо, Ліоні та Тулузі. Загалом в акції у ці вихідні взяли участь 136 000 французів.
За даними міністра внутрішніх справ Франції Крістофа Кастанера, суботні затримання стали найбільш масштабними за останні роки. Своєю чергою прем'єр-міністр Франції Едуард Філіпп виступив із заявою, в якій закликав націю до діалогу та повернення єдності. За його словами президент Франції Еммануель Макрон незабаром запропонує заходи для "налагодження діалогу".
Нагадаємо, 17 листопада у Франції спалахнули протести проти здорожчання палива. У Парижі мітингувальники зводили барикади, палили автомобілі, били вітрини та вчиняли сутички з правоохоронцями та групами інших протестувальників. Кількість поранених сягає десятків осіб, затриманих – перевищила 1,5 тисяч осіб.
4 грудня Єлисейський палац ухвалив рішення найближчим часом ввести мораторій на підвищення податків на паливо. Проте протестувальники залишилися незадоволеними цим рішенням, розширили список власних вимог до 40 пунктів і відмовилися припиняти акцію. Вони вимагають загального зниження податків, підвищення зарплат і пенсій, і виступають проти політики Макрона та його реформ.
Докладніше про те, чому "Жовті жилети" вийшли на вулиці французьких міст, читайте у статті Олексія Коваля "Революція по вихідних" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".