Влада Гонконгу в середу, 23 жовтня, офіційно відкликала законопроєкт про екстрадицію, який став причиною масштабних багатомісячних протестів, пише AP News.
"Зараз я офіційно заявляю про скасування проєкту закону", - заявив міністр безпеки Джон Лі. Від подальших коментарів Лі відмовився.
Кілька місяців тому влада Гонконгу почала розгляд законопроєкту про зміни в законодавство про екстрадицію в материковий Китай. Документ повинен був набрати сили 20 червня.
Мешканці Гонконгу виступали проти, вважаючи, що проєкт закону суттєво обмежує автономію міста та може бути використаний для передачі в руки китайського правосуддя дисидентів і несправедливо переслідуваних людей.
Лідерка Гонконгу Керрі Лем на початку вересня публічно пообіцяла офіційно відкликати законопроєкт з парламенту після того, як 16 жовтня поновиться його робота. Проте минулого тижня це зробити не вдалося через технічні причини: зрив порядку денного опозиційними депутатами, пише "РБК-Україна".
Гонконг – колишня британська колонія, яка увійшла до складу Китаю в 1997 році.
Протести у місті спалахнули в середині червня, у найбільшій акції протесту брали участь майже два мільйони людей. Жителі Гонконгу виступали проти прийняття закону про екстрадицію підозрюваних у порушенні закону осіб до материкового Китаю, вважаючи, що він може бути використаний для передачі в руки китайського правосуддя дисидентів і несправедливо переслідуваних людей.
Під час однієї з акцій протестувальники прорвалися до будівлі парламенту. Вони захопили залу засідань і вивісили британський колоніальний прапор, після чого влада відкликала законопроєкт і вибачилася перед людьми. Декого з активістів затримали.
Уряд відмовився від ратифікації проєкту закону, проте тепер демонстранти вимагають розгляду справи про жорстокість поліції, демократичних реформ і відставки Керрі Лем.
Докладніше про ситуацію в Гонконзі читайте в матеріалі DT.UA "Майбутнє Гонконгу: до чого призведуть багатотижневі протести" і статті Наталії Бутирської "Боротьба несумісностей" у тижневику "Дзеркало Тижня. Україна".