UA / RU
Підтримати ZN.ua

Протести у Казахстані: головне

Влада країни заявляє, що ситуація в країні стабілізувалася.

У всіх регіонах Казахстану ситуація стабілізувалася, уряд встановив контроль над оперативною обстановкою, доповіли президентові країни Касим-Жомарту Токаєву на засіданні оперативного штабу в неділю, 9 січня.

Про це повідомляє "Інтерфакс".

У зв'язку з масовими протестами вже порушено 125 кримінальних справ, до поліції доставлено 5,8 тисячі людей, серед них багато іноземців.

Токаєв заявив, що силовими структурами буде вжито всіх необхідних заходів для повного відновлення громадського порядку та безпеки в країні.

Також повідомлялося, що колишній президент Казахстану Нурсултан Назарбаєв сам ухвалив рішення передати посаду голови Ради безпеки країни Касим-Жомарту Токаєву, оскільки заворушення вимагали "оперативної" та "жорсткої" відповіді.

Протести у Казахстані не вщухають. Про головне читайте у нашому текстовому онлайні.

Про це заявив речник Назарбаєва Айдос Укібай, передає ВВС.

Токаєв 5 січня на тлі протестів у країні лише заявив, що "з сьогоднішнього дня я очолюю Раду безпеки Казахстану". У той же час ця посада була закріплена за Назарбаєвим довічно.

Комендантську годину продовжили в Казахстані, громадян закликають не підходити до вікон. З гучномовців в Алмати країни лунають прохання не підходити близько до вікон, оскільки в місті продовжується "антитерористична операція".

Комендантську годину в Алматинській області продовжили з 20-ї вечора до 7-ї ранку. Громадян просять не підходити близько до вікон, оскільки у місті продовжується "антитерористична операція".

Також людей просять "не залишати вдома без потреби".

Читайте також: Під час протестів в Алмати від вогнепального поранення загинув 11-річний хлопчик – омбудсмен

Також на виїзді та в'їзді до міста Талдикорган встановлено блокпости. Влада країни наголошує, що водії повинні пред'явити посвідчення особи та документи на авто.

Мітинги проти підвищення цін на скраплений газ розпочалися у Казахстані 2 січня у Жанаозені. Вони переросли в масові протести, попри те, що уряд склав свої повноваження, а також було оголошено зниження цін на газ.

Влада Казахстану звернулася до Організації договору про колективну безпеку за допомогою у придушенні протестів. ОДКБ офіційно підтвердила прибуття військового контингенту РФ та його союзників до Казахстану.

На всій території Казахстану запроваджено режим надзвичайного стану.

Протести супроводжуються зіткненнями із силовиками, повідомляється про тисячі постраждалих. Протестувальники підпалюють адмінбудівлі та захоплюють важливі об'єкти інфраструктури. Поліція застосовує спецзасоби та вогнепальну зброю.

Докладніше про те, що відбувається на «острівці стабільності» Центральноазіатського регіону, і про ціну, яку доведеться заплатити казахстанському президентові за участь іноземних солдатів у заспокоєнні країни, – читайте у статті Володимира Кравченка "Чи врятують російські "миротворці" Токаєва: що відбувається в Казахстані" у ZN.UA.