UA / RU
Підтримати ZN.ua

Протест за право голосу насторожив досвідчених кремлівських вождів — експерт

Саме проти несправедливості вийшли мешканці міста з особливими, як для РФ, політичними традиціями.

Протест Єкатеринбурзі був обережний, без політичних вимог і з настороженим ставленням до т.зв. провокаторів, до яких "записували" всіх радикально налаштованих учасників (у натовпі навіть був помічений прапор Уральської народної республіки). Проте він усе ж таки став не просто протестом із соціально-економічними вимогами - він мав ціннісний зміст. Це був протестза право голосу. Саме це насторожило досвідчених кремлівських керманичів, які добре обізнані з революційними технологіями. Не соціально-економічні проблеми (попри поширене уявлення) є причинами революцій, а несправедливість.

Про це у своїй статті для DT.UA пише Ірина Павленко, кандидат історичних наук, завідуюча відділом розвитку політичної системи Національного інституту стратегічних досліджень. За її словами, саме проти несправедливості вийшли мешканці міста з особливими, як для РФ, політичними традиціями.

"Наприклад, не так давно Єкатеринбург мав свого народного, харизматичного і безпартійного, мера - Євгена Ройзмана. Це єдиний російський мер, який 2014 року вийшов на мітинг проти воєнного нападу РФ на Україну та проти анексії Криму, а 2018-го підтримав ув'язненого в Росії українського кінорежисера Олега Сенцова. Як наслідок - рік тому в міста взагалі забрали можливість обирати собі мера, передавши це право депутатам міської ради. Євген Ройзман, до речі, підтримав і цьогорічні протести в Єкатеринбурзі, - зазначає експерт. - Зрештою, В.Путін розпорядився провести в місті опитування щодо будівництва нового храму. Опитування, проведене провладним Всеросійським центром вивчення громадської думки (рос. - ВЦИОМ), попри побоювання фальсифікації, продемонструвало, що 74% мешканців міста виступають за перенесення будівництва в інше місце. За оцінкою російських опозиційно налаштованих оглядачів, ВЦИОМ оприлюднив такий результат не без дозволу Кремля".

Детальніше про ймовірність "Майдану" в російських умовах читайте у статті Ірини Павленко "Хто не скаче - той за храм" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".