UA / RU
Підтримати ZN.ua

Пропозиція Путіна щодо миротворців в Донбасі лише вдалий PR-хід - Die Presse

Російський президент випередив українського з внесенням резолюції про відправку миротворчої місії в Донбас.

Ідея відправити миротворців ООН в Донбас належить не Володимиру Путіну. Москва постійно відкидала пропозиції відправити "блакитні каски" на Схід України. І от у вівторок, за іронією долі, саме Путін заявив, що Росія внесе відповідну резолюцію на розгляд Ради безпеки ООН.

Невже Москва хоче закінчити війну, яка стала для неї надто великим тягарем? Про це пише австрійське видання Die Presse.

До цього часу на відправці миротворців в Донбас виступали наполягали Київ і Захід. При цьому, для Києва, який хоче повернути під контроль Донецьк і Луганськ, важливо, щоб миротворчі сили були розміщені на всіх окупованих російськими силами територіях, а також вздовж українсько-російського кордону. Це б дозволило перекрити перекидання військ і зброї з Росії на українську територію.

Але план Путіна не передбачає цього. Він хоче, щоб миротворці лише базувалися вздовж лінії розмежування, як і спостерігачі ОБСЄ. І ця ідея навряд чи знайде підтримку в Києві.

"З точки зору PR-стратегії, хід Путіна виявився успішним. Він випередив президента України Петра Порошенка, який збирався в кінці вересня у Нью-Йорку представити свій план розміщення миротворчої місії. Сьогодні Москва демонструє підвищену активність як в Донбасі, так і в інших гарячих точках. Вона то намагається визначити порядок денний, то вдає з себе голуба миру. Але навіть якщо миротворці з'являються в Донбасі, вони Кремлю не завадять. Для нього важливе не захоплення територій, а вплив на Україну. А цього можна досягти різними способами", - йдеться в статті.

Президент РФ Володимир Путін на прес-конференції за підсумками саміту БРІКП заявив про те, що допускає присутність миротворців ООН в Донбасі. Але мова може йти "лише про функції забезпечення безпеки працівників ОБСЄ". А самі миротворчі сили "повинні знаходитися на лінії розмежування, і на жодних інших територіях". У той самий день представник РФ в ООН Василь Небензя направив проект російської резолюції про миротворців у керівні органи ООН.

У відповідь на пропозицію Путіна в МЗС України заявили про те, що розгортання миротворчої місії ООН в Донбасі має бути узгоджено з Києвом, передбачати виведення всіх окупаційних військ і найманців, а також їхньої зброї з території України і забезпечувати надійний контроль українсько-російського кордону. Крім того, не може бути мови про участь у місії військовослужбовців або громадян країни-агресора, а також отримання згоди підконтрольних Кремлю угруповань ОРДЛО на проведення миротворчої операції.