UA / RU
Підтримати ZN.ua

Профільний комітет Сенату США підтримав проект резолюції щодо Криму

У резолюції засуджуються незаконна анексія Криму Росією і систематичні порушення прав людини на окупованому півострові.

Комітет у закордонних справах Сенату США рекомендував верхній палаті американського парламенту схвалити резолюцію, що засуджує анексію Криму Російською Федерацією.

"Комітет... затвердив і рекомендував до схвалення верхньою палатою Конгресу резолюцію, що засуджує незаконні спроби РФ окупувати Крим", - йдеться в повідомленні, опублікованому на офіційній сторінці посольства України у Вашингтоні у Facebook ввечері у четвер, 26 липня.

В документі підтверджується незмінність позиції Сенату щодо приналежності Криму Україні, а також засуджується систематичне порушення окупаційною адміністрацією прав людини на півострові.

Автори резолюції зазначають, що США повинні протидіяти намаганням Росії змінити статус, демографічну карту або політичну природу Криму.

Як повідомлялося, 25 липня Держдепартамент США оприлюднив декларацію про невизнання Сполученими Штатами незаконної анексії Криму Росією. Підпис під документом поставив держсекретар Майк Помпео. Очільник Держдепартаменту підкреслив, що США не скасують "кримський пакет" санкцій проти Росії до деокупації півострова.

Президент України Петро Порошенко подякував США за чітку позицію щодо Криму і висловив упевненість, що Росія під тиском міжнародного співтовариства буде змушена звільнити окупований півострів. Аналогічне заяву зробило Міністерство закордонних справ України.

"Кримську декларацію" США підтримали Британія і Європейський Союз. У МЗС Німеччини нагадали, що анексія півострова незаконна і є порушенням міжнародного права.

Під час саміту в Гельсінкі 16 липня, президент РФ Володимиру Путін дав зрозуміти, що Росія не збирається повертати анексований Крим. Він також констатував, що його позиція щодо Криму протилежна позиції президента США Дональда Трампа.

Президент України Петро Порошенко, коментуючи підсумки зустрічі, викрив Путіна на визнанні незаконності анексії Криму.