UA / RU
Підтримати ZN.ua

Призупинення США військової допомоги Пакистану є лише тимчасовим кроком – експерт

Повний розрив Вашингтона з Ісламабадом видається не дуже логічним, бо військова кампанія США в Афганістані ще не завершена.

Призупинення США військової допомоги Пакистану не матиме постійної дії. Це лише тимчасовий крок, націлений на те, аби спонукати Пакистан відмовитися від підтримки "хороших терористів", які знайшли собі притулок на пакистанській землі. Про це у своїй статті для DT.UA пише журналіст-міжнародник Віктор Каспрук.

Автор зазначає, що під час холодної війни Пакистан, дозволяючи використовувати свою територію, допоміг живити в Афганістані антирадянський ісламістський повстанський рух і ефективно протидіяти радянському вторгненню до цієї країни. Активна ж співпраця спецслужб США з пакистанською міжвідомчою розвідкою Inter-Services Intelligence зрештою привела до поразки СРСР і його виходу з Афганістану в 1989 році.

Тепер інші часи, та, оскільки військова кампанія США в Афганістані ще не завершена, повний розрив Вашингтона з Ісламабадом видається не дуже логічним. Хоча американцям вдалося знайти часткову заміну постачання своїх військ на афганській території за межами Пакистану, логістично це для них менш зручно, підкреслює Каспрук.

Автор припускає, що призупинення допомоги не матиме постійної дії. Це лише тимчасовий крок, націлений на те, аби спонукати Пакистан відмовитися від підтримки старших командирів "Талібану" та членів екстремістського угруповання "Гаккані". Всі заперечення, що це не так, на Вашингтон не діють. Адже саме в Пакистані у 2016 році американським дроном було ліквідовано тодішнього лідера "Талібану" муллу Ахтара Мансура.

Детальніше про взаємовідносини США та Пакистану читайте у матеріалі Віктора Каспрука "Дружня ворожнеча чи ворожа дружба?" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".