Шумного вечора кількатисячний натовп зібрався на політичну демонстрацію. Багато учасників акції з нетерпінням хочуть пояснити журналістам, чому їхній країні потрібен сильний лідер, чому в зовнішній політиці треба поводиться агресивніше і чому інші країни повинні боятися і поважати їхню країну.
"Ця сцена мало чим відрізняється від того, про що я писала впродовж останніх п'яти років, будучи кореспондентом Financial Times у Росії. Але цього року переді мною були не шанувальники 3. Я в Мейконі, штат Джорджія. І чоловік, якого ми чекаємо – Дональд Трамп", - пише на сторінках Financial Times Кортні Вівер.
Феномен Трампа в передвиборчій гонці в США легше зрозуміти, якщо розглядати його через "призму Путіна". Американська журналістка описує історію, як два тижні тому в Мейконі на стадіоні, де зібралися прихильники мільярдера-кандидата в президенти, студент-юрист на ім'я Тал Вольшлагер розповідав їй, що хотів би, аби президент США був таким, як Володимир Путін.
"Я вважаю, що Путін чудовий! Він робить все так, як треба. Країна любить його. Він дбає про громадян і робить те, що пообіцяв, доводить справи до кінця. І нам треба змінитися. Ми дійшли до межі, коли Берлін і Франція не можуть звернутися до нас за порадою, тому що ми не наважуємося більше зробити перший крок. Ми стали надто слабкими і потрібно повернути своє місце за столом", - сказав студент.
Кореспондент пише, що така риторика дуже схожа на ту, якої дотримуються шанувальники Путіна в Росії. Але, як не дивно, такі люди з'явилися на півдні США. Порівняння Трампа з російським президентом звучать не лише в Джорджії. Нещодавно під час аналогічного мітингу прихильник мільярдера зі штату Айова Двейн Ернст також порівнював свого кандидата в президенти США з Путіним.
"Можливо нам потрібен воїн, а не політик. Люди порівнюють Трампа з Путіним. Це тому, що є що сказати про людину, яка дбає про російський народ", - казав Ернст.
Опитування, проведене компанією Gallup минулого року після анексії Криму і вторгнення російських військ на Схід України, як не дивно, але Путін опинився в десятці людей, якими захоплюються американці. Він випередив віце-президента Джозефа Байдена, Далай-Ламу і актора Джорджа Клуні.
Для фанатів в США Путін став наочним прикладом того, на що був би схожий президент, влада якого не обмежена Конгресом чи двома термінами на посаді. Крім того, вони б хотіли замінити "тонкощі дипломатії з шахів на дзюдо". Для багатьох таких людей Трамп уособлює "царя", який виведе Вашингтон із ступору, кардинально змінить провальну закордонну політику і покладе край рокам вдаваного економічного спаду. І з їхньої точки зору, буде навіть краще, якщо він стане "Трампом Грозним".
Сам Тармп, схоже, у своїй передвиборчій кампанії використовує прийоми Путіна. Він вигадав "зовнішнього ворога", розповідаючи про загрозу від мусульман і нелегальних іммігрантів, він вживає жорстку лексику і не зникає з ефірів національних телекомпаній. Як і Путін, Трамп намагається бути спонтанним і непослідовним, збиваючи таким чином з пантелику опонентів.
Також для обох політиків спільною рисою став їхній успіх, який суперечить логіці. Путін лишається популярним, попри те, що його агресивна політика знищила російську економіку. А Трамп чим більше вдається до образ цілих груп населення, тим популярнішим він стає.
І, схоже, кандидат в президенти США зовсім не проти, щоб його порівнювали з Путіним. Більше того, він став єдиним претендентом на Овальний кабінет, який похвалив російського президента за вторгнення в Сирію і пообіцяв, що зможе налагодити з ним чудові відносини.
Раніше видання Wall Street Journal писало, що погляди Трампа на Путіна розходяться з думкою виборців. Як свідчать опитування, проведенні Wall Street Journal і СBS News, 20% прихильників республіканських сил вважають Росію гострою загрозою безпеці США, а ще 65% - вважають її довгостроковою загрозою.
Однак правда і те, що республіканці, як і демократи, почуваються втомленими після 14 років війни в Іраку і Афганістані. У будь-якому разі, перед виборами президента США варто чекати жорстких дебатів. І Путін стане головною темою для суперечок.
Раніше повідомлялося, що Трампа не турбує питання членства України в НАТО. Він також в черговий раз натякнув, що у разі обрання його президентом США перестануть бути лідером політичної підтримки України на міжнародній арені. Зокрема, Трамп не розуміє, чому США повинні брати на себе провідну роль у захисті України.
Але щодо ставлення до українців мільярдер також давай суперечливі коментарі. Раніше Трамп давав зрозуміти, що продовжить підтримувати Україну, якщо стане президентом.