UA / RU
Підтримати ZN.ua

Прибічник Трампа зустрічався з українським дипломатом — The Washington Post

Два свідка в рамках розслідування тиску на Україну вказали на значимість Джонсона, оскільки він імовірно був обізнаний про всіх деталях рішення Трампом призупинити надання Україні допомоги у розмірі 400 мільйонів доларів.

Сенатор-республіканець Рон Джонсон у липні зустрівся з експрацівником посольства України в США Андрієм Теліженко, який заявив американському колезі про те, що українські чиновники надали допомогу Хілларі Клінтон у президентській кампанії до 2016 року. За словами Теліженко, вони ще обговорювали співпрацю Національного комітету Демпартії США з окремими українськими чиновниками по збору компромату на тодішнього главу кампанії Дональда Трампа Пола Манафорта, повідомляє The Washington Post.

У своєму інтерв'ю для видання Теліженко розповів, що його зустріч з Джонсоном відбулася на Капітолійському пагорбі і тривала 30 хвилин. Також дипломат близько п'яти годин спілкувався з іншими працівниками Сенату.

За словами українського політика, він не може згадати точну дату зустрічі, але на його сторінці в Facebook є спільне з Джонсоном фото, опубліковане 11 липня.

"Я був у Вашингтоні, і сенатор Джонсон дізнався, що я в окрузі Колумбія, зателефонував і запропонував зустрітися зі мною", - сказав Теліженко.

Людина, близька до Джонсона, підтвердила, що співробітники одного з його комітетів зустрілися з Теліженко в рамках розслідування ФБР про втручання у вибори президента США 2016 року, однак відмовився підтвердити участь сенатора в переговорах.

Як зазначає видання, ця зустріч вказує на роль Джонсона як члена Конгресу, який вкрай активно задіяний в історії з можливим тиском на Україну. Адже Джонсон є головою підкомітету Сенату з питань Європи та регіонального співробітництва в галузі безпеки, віце-головою Ради Сенату з питань України, а також керівником комітету з питань внутрішньої безпеки.

Крім того, два свідка в рамках розслідування тиску на Україну вказали на значимість Джонсона, оскільки він імовірно був обізнаний про всіх деталях рішення Трампом призупинити надання Україні допомоги у розмірі 400 мільйонів доларів. Тому Джонсон може стати цінним свідком для членів Палати представників, які ведуть розслідування.

Варто відзначити, що республіканець був активним прихильником надання Україні військової допомоги ще з 2015 року.

25 жовтня, один з найактивніших прихильників президента США Дональда Трампа, сенатор-республіканець Ліндсі Грем, вніс до Сенату резолюцію з засудженням імпічменту президента Дональда Трампа, який ініціювали в Палаті представників.

22 жовтня, Тимчасовий повірений у справах США в Україні Вільям Тейлор дав свідчення у Конгресі рамках процедури імпічменту. Дипломат повідомив конгресменам про спроби оточення президента Дональда Трампа отримати компромат на Джо Байдена, ймовірного кандидата в президенти від демократів, і його сина Хантера в обмін на розморожування військової допомоги Україні.

За словами Тейлора, повний текст вступного слова якого вже опублікували низка американських видань, близький до Трампа голова представництва США в Євросоюзі Гордон Сондленд у телефонних розмовах говорив, що військову допомогу можуть розблокувати, якщо українська влада публічно оголосить про розслідування щодо Байденів.

Тейлор уточнив, що, розмірковуючи про розслідування, Сондленд говорив про вплив українців на вибори президента США в 2016 році, а також згадував компанію B

Про початок процедури спікерка Палати представників Ненсі Пелосі повідомила 24 вересня.

17 жовтня, демократи заявили, що планують надати обвинувальний висновок про імпічмент Трампа до Дня Подяки.

Докладніше про скандал, помилки Зеленського у спілкуванні з Трампом і їх наслідки для України читайте в матеріалі Юлії Мостової "Між стільцями" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".