UA / RU
Підтримати ZN.ua

Президент Венесуели очікує нафту нижче $ 30, але сподівається на "диво"

Світова ціна на чорне золото нині коливається на рівні $ 43 за барель у порівнянні з $ 100 рік тому.

Президент Венесуели Ніколас Мадуро припустив, що венесуельська експортна нафта подешевшає до $ 30 і менше за барель, і сказав, що шукає компромісу з ОПЕК і Росією про стабілізацію цін, яку порівняв з дивом, пише Рейтер.

"Венесуельська нафта впала на $ 2 сьогодні. Досягла $ 35", - сказав він в щотижневому телевиступі у вівторок, передає "Рейтер".

"Я думаю, що вона досягне $ 30 або впаде ще нижче".

Експортна нафтова корзина Венесуели, що є членом ОПЕК (Організації країн-експортерів нафти) складається з сирої нафти і продуктів її переробки і торгується з дисконтом до індикативним сортам через високий вміст важких компонентів.

Світова ціна на нафту Brent падала нижче 43 доларів за барель напередодні у вівторок 25 августапо порівнянні з $ 100 рік тому, на тлі надлишку на ринку. Деякі аналітики пророкували падіння американської нафти, ціна на яку склала $ 39,31, до рівня $ 30 і нижче.

Середньорічна ціна на венесуельську нафту становила в минулому році близько $ 88,42, і її обвал посилив рецесію, дефіцит грошей і перебої з основними товарами напередодні парламентських виборів, на яких правляча Соціалістична партія, за прогнозами, зазнає поразки.

"Ми дивимося, чи зможе альянс ОПЕК і Росії досягти дива стабілізації цін", - сказав Мадуро.

ОПЕК не збирається на засідання до 4 грудня і раніше відкинула заклики до екстреної зустрічі. Організація відмовилася знижувати видобуток, незважаючи на падіння цін, сподіваючись тим самим відвадити конкурентів і зберегти свою частку на ринку. Порівняно багаті члени ОПЕК з числа країн Перської затоки краще готові до низькими цінами, ніж країни Африки, Іран або Венесуела.

Саудівська Аравія та Ірак, два найбільших виробника в ОПЕК, в цьому році досягли рекордних обсягів видобутку.

Раніше зазначалося, що Росія, Венесуела та Іран понесуть колосальні втрати через падіння ціни на нафту. Висока вартість "чорного золота" підігріла геополітичні амбіції трьох країн, які найбільше залежні від експорту нафти.

Чи можуть ціни на нафту призвести до змін у Венесуелі? Росія і Венесуела все очевидніше наближаються до дефолту. Падіння цін на стратегічне для них сировину вдарило по економікам обох держав, які великою мірою залежать від доходів з продажу "чорного золота".