UA / RU
Підтримати ZN.ua

Президент Туреччини більше не бачить мирного врегулювання конфлікту з курдами

Деякі члени НАТО побоюються, що Туреччина використовує конфлікт з ІДІЛ як привід відновити війну з курдським населенням.

Президент Туреччини Тайіп Ердоган у вівторок фактично оголосив про закінчення перемир'я з 3.

Як повідомляє Reuters, турецький лідер заявив, що для Туреччини "неможливо підтримувати мирний процес з тими, хто загрожує національній єдності і братерства".

Ердоган також додав, що військова відповідь курдам буде проводитися з "рішучістю".

Більш того, президент закликав позбавляти недоторканності політиків, які можуть бути причетні до радикальних курдських організацій.

У той же час, деякі експерти висловлюють побоювання, що завдяки активізації боротьби з ІДІЛ Туреччина захоче отримати схвалення міжнародної спільноти у боротьбі з курдами, а також поліпшити свій імідж та імідж своєї партії за рахунок тиску на прокурдську партію "Демократична партія народів", яка вперше пройшла в парламент в 2015 році.

Як повідомляє агентство, на екстреному зібранні НАТО у вівторок, присвяченому загрозі конфлікту в Туреччині, більшість країн Альянсу підтримали Туреччину в її стратегії. У той же час кілька країн, включаючи Німеччину і Нідерланди, висловили невдоволення порушення перемир'я з курдами і закликали повернутися до мирного процесу.

Як відомо, влада Туреччини наполягає, що будуть вести війну проти "будь-якого" виду тероризму, не тільки проти ІДІЛ. Зокрема, паралельно з початком авіаударів по відношенню к ІДІЛ після нападу на кордоні, Туреччина почала бомбити позиції курдів, що завершило перемир'я між сторонами.

Після масштабного теракту, який забрав життя 32 людей, а також сплеску заворушень і вбивства поліцейських в країні, Туреччина почала масштабну АТО, в рамках якої за кілька днів були затримані понад 1000 осіб. Затримують підозрюваних як у зв'язках з ІДІЛ, так і курдів, які можуть бути пов'язані з незаконною в країні Робочою партією Курдистану. Зокрема, курди вже взяли на себе відповідальність за вбивство поліцейських.

РПК прагне до створення курдської автономії з середини 80-х років, час від часу боку між Туреччиною і курдами ведуться бойові дії, а потім оголошуються перемир'я.