UA / RU
Підтримати ZN.ua

Президент Тайваню закликав законодавців США допомогти зміцнити оборону острова

Прохання прозвучало після нещодавніх військових навчань Китаю біля Тайваню.

Вільям Лай і Майкл Маккол

Вільям Лай і Майкл Маккол

У понеділок, 27 травня, новий президент Тайваню Вільям Лай закликав американських законодавців, які відвідали острів, підтримати ініціативи, спрямовані на зміцнення обороноздатності Тайбея. Це підкреслило прагнення нового президента Тайваню до тіснішого співробітництва з Вашингтоном, пише FT.

Читайте також: Новий президент Тайваню закликав Китай припинити погрози

Шість членів комітету із закордонних справ Палати представників США є першою делегацією американського Конгресу, яка відвідала Тайбей з моменту вступу Лая на посаду.

Новий президент острова назвав їх "важливими силами, дружніми до Тайваню".

"Я сподіваюся, що з вашою підтримкою Конгрес США за допомогою законодавчих дій продовжить допомагати Тайваню у зміцненні його можливостей самооборони, тим самим сприяючи двостороннім обмінам і співпраці", - сказав Лай.

Згідно з національним законодавством, США зобов'язалися допомогти Тайваню захистити себе, продаючи острову зброю, але незрозуміло, чи стануть Штати безпосередньо на захист Тайбея в разі нападу з боку Китаю. У квітні Конгрес США включив допомогу Тайваню до пакету на 95 млрд доларів, який також передбачає фінансування підтримки України та Ізраїлю.

Значна частина закупівель зброї Тайванем у США була відкладена, оскільки війна РФ проти України призвела до перенавантаження ланцюгів поставок оборонної продукції, а Вашингтон намагався впорядкувати бюрократичні процедури, пов'язані із закупівлями. Тайбей сподівається, що активніша підтримка з боку Конгресу допоможе вирішити обидві проблеми.

Голова комітету з закордонних справ Палати представників республіканець Майкл Маккол, який очолював делегацію, сказав, що провів пряму й відверту розмову з Лаєм про військову загрозу для Тайваню, назвавши китайські навчання минулого тижня "попереднім переглядом того, як виглядатиме блокада". Він заявив, що США повинні допомогти стримати Китай.

Маккол також  похвалив "сміливість" президента Тайваню, який у своїй інавгураційній промові підкреслив, що суверенітет його острова належить народу.

Міністерство закордонних справ Китаю висловило протест проти цього візиту і заяв Маккола, підкресливши, що члени Конгресу порушили "обіцянку" з боку США підтримувати лише неофіційні відносини з Тайванем і “надіслали серйозний неправильний сигнал сепаратистським силам”, які виступають за незалежність острова.

Читайте також: Президент Тайваню пропонує Китаю переговори

Прохання Лая з'явилося після масштабних дводенних військових навчань Китаю навколо Тайваню, які Пекін назвав "покаранням" для сепаратистських сил, а уряд США розкритикував як "провокації".

Китай вважає Тайвань частиною своєї території та не виключає можливості застосування сили проти острова, якщо Тайбей відмовиться підкоритися контролю Пекіна. Китай особливо вороже ставиться до Лая, якого він вважає сепаратистом.