UA / RU
Підтримати ZN.ua

Президент Тайваню пропонує Китаю переговори

Він хоче разом "розділити відповідальність за регіональну стабільність".

Президент Тайваню Лай Чін Те знову запропонував Китаю сісти за стіл переговорів після того, як закінчилися дводенні китайські військові навчання поблизу острова, які Пекін назвав "покаранням". Лай заявив, що сподівається на "покращення взаєморозуміння і примирення".

Пекін був незадоволений інавгураційною промовою Лая, в якій він сказав, що обидва береги Тайванської протоки "не підпорядковуються один одному". Китай вважає це ще одним поштовхом до формальної незалежності острова, пише Reuters.

Читайте також: Військові навчання Китаю навколо Тайваню: Пекін відпрацьовує  “захоплення контролю над критично важливими районами”

Китай неодноразово критикував Лая, називаючи його «сепаратистом». Лай відкидає претензії Пекіна на суверенітет і каже, що тільки народ Тайваню може вирішувати своє майбутнє. Він неодноразово пропонував переговори, але отримував відмову.

Виступаючи на зборах своєї правлячої Демократичної прогресивної партії, Лай закликав Китай "розділити з Тайванем важку відповідальність за регіональну стабільність".

Лай, який переміг на виборах у січні, сказав, що він також "з нетерпінням чекає на зміцнення взаєморозуміння і примирення з Китаєм за допомогою обмінів і співпраці, створення взаємної вигоди і просування до позиції миру і загального процвітання".

Читайте також: Глави оборонних відомств США та Китаю наступного тижня проведуть зустріч

Він подякував Сполученим Штатам та іншим країнам за висловлене занепокоєння з приводу китайських навчань.

"Міжнародне співтовариство не допустить, щоб будь-яка країна створювала проблеми в Тайванській протоці і впливала на регіональну стабільність", ‒ додав Лай.

Протягом останніх чотирьох років Китай регулярно проводить військові навчання навколо Тайваню, намагаючись чинити тиск на уряд острова.

Читайте також: Новий президент Тайваню закликав Китай припинити погрози

Нагадаємо, Китай ніколи не виключав можливості захопити острів силою в разі необхідності. Директор ЦРУ Вільям Бернс заявляв, що НВАК отримала наказ готуватися до вторгнення на Тайвань до 2027 року. Водночас помічник міністра оборони США з питань безпеки в Індо-Тихоокеанському регіоні вважає, що Пекін не здійснить жодної серйозної “агресії" проти Тайваню до 2030 року.

Втім, Сі Цзіньпін чітко дав зрозуміти, що “неминуче возз'єднання” острова з Пекіном не можна відкладати на невизначений час.