UA / RU
Підтримати ZN.ua

Президент Латвії: «Росія демонструє намір відновити радянську імперію»

Левітс заявив, що відповідь на агресію Кремля має бути рішучою.

Президент Латвії Егілс Левітс заявив, що Росія своєю агресієб щодо України та нападом на Грузію у 2008 році демонструє намір відновити радянську імперію, інформує Delfi.

"Вторгнення Росії до Грузії у 2008 році та її агресія проти України, яка триває з 2014 року, демонструє намір відновити радянську імперію, що впала в 1990—1991 роках завдяки спробам пригніченої нації відновити свободу. Російське політичне мислення застрягло в категоріях імперіалізму 19-го століття, коли велич країни вимірювалася розміром захоплених територій, а Європа була поділена на сфери інтересів великих держав", — зазначив Левітс.

За його словами, впродовж останніх тижнів Кремль посилив загрозу військового вторгнення в Україну. Його риторика вкрай агресивна, без будь-якої поваги до суверенітету іншої країни та міжнародних прав.

Він підкреслив, що вимоги Росії до НАТО, країн-членів альянсу та України є неприйнятними.

"Сферам впливу чи зонам привілейованих інтересів немає місця в сучасній Європі та світі…Кожна держава має право самій обирати свою оборонну політику, своїх союзників та організації, в які вступати. Країна, яка поводить себе агресивно і хоче повернути втрачені часи, не зміцнює довіру своїх сусідів", — сказав глава держави.

Левітс також заявив, що відповідь на агресію РФ має бути рішучою і включати постачання зброї і військової техніки Україні, і економічні санкції проти Росії, і передислокацію військових підрозділів НАТО в межах держав-членів.

Президент також нагадав, що Латвія підтримує жорсткі та ефективні санкції проти Росії в разі вторгення в Україну.

Читайте також: Вторгнення Росії в Україну може змінити весь світ – Байден

Чи готові американці і європейці пожертвувати Україною задля поліпшення відносин із Росією? Наскільки важливо для них підтримати Україну? Чи згодні вони послати війська на захист нашої країни у разі нового російського вторгнення? Чи хочуть бачити Україну в ЄС і НАТО? Відповіді на ці та інші запитання дало розлоге соціологічне дослідження, недавно проведене у США, Канаді, Великій Британії, Німеччині, Франції, Польщі. Його результати аналізує Тетяна Силіна у статті "Чи готовий Захід захищати Україну від Путіна? Що кажуть у шістьох провідних країнах".