UA / RU
Підтримати ZN.ua

Президент Ірану відвідає Китай та зустрінеться з Сі Цзіньпіном

Країни планують подальше зміцнення зв'язків.

Президент Ірану Ібрагім Раїсі зустрінеться з китайським лідером Сі Цзіньпіном під час триденного візиту до Китаю, який розпочинається у вівторок, 14 лютого, оскільки обидва суперники США прагнуть до подальшої співпраці. Про це повідомляє AP.

Речниця Міністерства закордонних справ Китаю Хуа Чунінг зробила оголошення, заявивши, що візит Раїсі відбудеться на запрошення Сі.

За повідомленням іранського державного інформаційного агентства IRNA, Раїсі зустрінеться з Сі, і їхні делегації підпишуть документи про співпрацю. У програмі візиту також заплановані зустрічі з іранськими і китайськими бізнес-лідерами та іранськими емігрантами в Китаї.

Очікується, що візит Раїсі поглибить зв'язки між двома політичними та економічними партнерами, які виступають проти домінування Заходу на чолі з США в міжнародних справах.

Обидва лідери зустрічалися у вересні минулого року в Самарканді, Узбекистан, коли Сі підкреслив підтримку Ірану з боку Китаю.

У грудні минулого року Раїсі пообіцяв залишатися відданим поглибленню стратегічного партнерства під час зустрічі з віце-прем'єром Китаю Ху Чуньхуа в Тегерані.

Китай є основним покупцем іранської нафти і важливим джерелом інвестицій в країну. У 2021 році Іран і Китай підписали 25-річну угоду про стратегічне співробітництво, яка охоплює основні види економічної діяльності - від нафти і видобутку корисних копалин до промисловості, транспорту і сільського господарства.

Обидві країни мають напружені відносини зі Сполученими Штатами і намагаються позиціонувати себе як противагу американській владі поряд з Росією.

Вашингтон звинуватив Іран у продажу Росії сотень ударних безпілотників для її війни проти України і запровадив санкції проти керівників іранського виробника безпілотників. У той же час, зв'язки між Москвою і Пекіном стали міцнішими.

Читайте також: Країни G7 обговорюють санкції проти компаній з Китаю, Ірану та КНДР за допомогу Росії – Bloomberg

На тлі річниці зустрічі Сі Цзіньпіна і Владіміра Путіна, що відбулася напередодні широкомасштабної агресії Росії проти України, спостерігачі і аналітики відзначають поворот Пекіна, який трохи позначився, від Росії в бік Заходу. Чому Пекін може дедалі дистанціюватися від Москви — читайте у статті Олексія Коваля "Хто Китаю ближче — чесний ворог чи брехливий друг?".