UA / RU
Підтримати ZN.ua

Президент Ірану сказав топ дипломату КНДР, що США не можна довіряти

Рухані закликав Рі до розвитку співпраці між Іраном і Північною Кореєю.

Президент Ірану Хасан Руханы сказав міністру закордонних справ Північної Кореї Рі Йонг Хо, що США не можна довіряти, оскільки Сполучені Штати прагнуть до денуклеаризації КНДР, повідомили в Адміністрації глави Ісламської республіки. Головний дипломат Північної Кореї відвідав Іран, оскільки Вашингтон знову запровадив санкції проти Тегерану.

Руханы не перший раз закликає Північну Корею не довіряти США, посилаючись на те, що "Іран відмовився від розробки ядерної зброї", але все одно виявився під санкціями. США у свою чергу продовжують переговори з владою КНДР про денуклеаризацію півострова.

"Результативність роботи адміністрації США в ці роки призвела до того, що країна вважається ненадійною у всьому світі, яка не відповідає ніяким її зобов'язаннями", - процитували Руханы в його Офісі. "У нинішній ситуації дружні країни повинні розвивати свої відносини і співробітництво в міжнародному співтоваристві".

Рі прилетів в Тегеран після відвідування форуму безпеки в Сінгапурі, де він зустрічався з держсекретарем США Майком Помпео.

Глава дипломатії КНДР сказав Рухані, що односторонній вихід США з Ядерної угоди з Іраном - це "дія проти міжнародних правил і положень".

У середу, 7 серпня, президент США Дональд Трамп після набуття чинності санкцій проти Ірану заявив, що інші країни зможуть вести бізнес або ж зі Сполученими Штатами, або ж з Тегераном. Позиція Трампа прозвучала на тлі заяв ЄС про те, що разом з санкціями Вашингтона вступить в силу закон про захист європейських компаній, які можуть вести бізнес з Іраном. У МЗС Британії та Європейській службі зовнішніх справ заявили, що компанії можуть бути захищені від нових санкцій США проти Ірану.

Нагадаємо, президент США Дональд Трамп підписав указ про відновлення санкцій проти Ірану. Санкції будуть відновлені у два етапи. Перший пакет обмежень, які будуть стосуватися автомобільної продукції, дорогоцінних металів, державного боргу, програмного забезпечення, фінансових операцій, набирає чинності у ніч на вівторок, 7 серпня. Другий пакет санкцій, який буде стосуватися головним чином експорту нафти з Ірану, діятиме з 4 листопада.

8 травня президент США Дональд Трамп заявив про розірвання ядерної угоди з Іраном і пообіцяв запровадити жорсткі санкції проти Тегерана. Трамп звинуватив іранський режим в порушенні умов угоди і продовження розробки ядерної зброї.

Приводом для виходу США з ядерної угоди стало оприлюднення Ізраїлем даних розвідки про те, що Іран таємно продовжує роботу над створенням ядерної зброї.

Євросоюз не підтримав дії Трампа. У Брюсселі заявлили, що ЄС, Франція, Великобританія і Німеччина підтримують ядерну угоду і не мають наміру її розривати.

Договір між Іраном і США, Росією, Німеччиною, Британією, Францією і Китаєм був підписаний в 2015 році. Угода передбачає згортання іранської ядерної програми і контроль над нею в обмін на поступове зняття санкцій.

Детальніше про наслідки виходу США з Спільного всеосяжного плану дій щодо іранського атому читайте в статті Віталія Федянина "Жахливий спадок Трампа" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".