UA / RU
Підтримати ZN.ua

Президентка Грузії не бачить необхідності відновлення авіасполучення з Росією

Більшість грузинських громадян вирішили б почути рішення Москви вивести російські війська з окупованих регіонів.

Президентка Грузії Саломе Зурабішвілі розкритикувала позитивну реакцію правлячої партії "Грузинська мрія" на заяву глави російського МЗС Сергія Лаврова про можливе поновлення повітряного сполучення між Росією та Грузією, повідомляє "Голос Америки".

Зурабішвілі заявила 20 січня, що особисто вона виступає проти відновлення прямих авіарейсів, оскільки на даному етапі, коли йде війна в Україні, вважає "неприйнятною" будь-яку позитивну динаміку у відносинах із РФ.

За словами президента Грузії, Кремлю властиво порушувати подібні теми, коли у російському керівництві з'являється надія створити тріщини у відносинах Грузії із західними партнерами.

Нагадаємо, 20 червня 2019 року в Тбілісі почалися протести проти головування на сесії Міжпарламентського православного форуму депутата Російської Держдуми Сергія Гаврилова, президент Росії Володимир Путін заборонив російським авіакомпаніям з 8 липня 2019 року здійснювати повітряні перевезення з території Російської Федерації на територію Грузії. їхньої безпеки”.

Примітно, що Сергій Лавров періодично нагадував необхідність відновлення авіасполучення, але попереджав, що головне, щоб не роздувалася русофобська кампанія в Тбілісі.

Прес-секретар Кремля у свою чергу говорив, що заборона діятиме доти, доки ставлення до Росії не зміниться.

Очевидно, на поточному етапі у Москві мають більш позитивну думку щодо ставлення Грузії до Росії. 18 січня виступаючи на прес-конференції за підсумками роботи російської дипломатії у 2022 році Сергій Лавров заявив про свою повагу до грузинської влади, за їхню мужність, виражену, за його словами, у тому, що вони нібито витримали тиск із боку Заходу, який вимагає приєднатися до санкцій проти Російської Федерації.

А депутат Сергій Гаврилов, через який у 2019 році у Тбілісі почалися масштабні протести, закликав відновити не лише авіасполучення між Росією та Грузією, а й дипвідносини, розірвані з ініціативи Тбілісі після російського вторгнення до Грузії з 2008 року.

Ситуацію прокоментувала і посол США в Грузії Келлі Дегнан, яка сказала, що замість обіцянки про відновлення прямих авіарейсів, швидше за все, більшість грузинських громадян воліли б почути від Сергія Лаврова інформацію щодо рішення Москви вивести російські війська з окупованих регіонів Грузії – Абхазії та Цхінвальського.

“Наскільки я знаю з історії Грузії, це країна, щодо якої Росія століттями порушує свої обіцянки… Росія намагається відібрати у Грузії ідентичність, мову, незалежність, суверенітет… Я не знаю, чи є у грузинів, які проживають у Росії, якщо вони цього захочуть, проблеми з поверненням до Грузії, але ми точно знаємо, що до Грузії приїжджає багато росіян”, – заявила 20 січня у своєму коментарі щодо заяви Лаврова Келлі Дегнан.

Нагадаємо, що в результаті російсько-грузинської війни Росія у 2008 році визнала незалежність двох грузинських регіонів – Абхазії та Південної Осетії – та перекинула додаткові війська та озброєння на свої військові бази на цих територіях. Усі держави світу – за винятком Венесуели, Нікарагуа, Науру та Сирії – розглядають ці регіони як територію Грузії, яка знаходиться під російською окупацією.