UA / RU
Підтримати ZN.ua

Президент Естонії закликав НАТО "дати відповідь" у разі кібератаки РФ в Балтії

Ільвес виступив проти соратників Путіна в Євросоюзі, і скасування санкцій проти Росії в обмін лише на припинення вогню в Україні.

Президент Естонії Тоомас Хендрік Ільвес заявив, що НАТО має бути готовим до відбиття не тільки ядерних загроз, але і кібератак, пише британська газета TheTimes.

"НАТО повинно дати військову відповідь на російську кібератаку, спрямовану проти балтійських республік", - пише газета з посиланням на президента Естонії.

Ільвес сказав газеті, що Альянс повинен бути готовий не тільки до боротьби ядерних атак, але і комп'ютерних нападів.

"Вразити країну з допомогою кібератаки дуже важко, але можливо. Якщо це відбудеться, чи стане це приводом застосування п'ятої статті статуту НАТО?", - задається питанням Ільвес.

Стаття п'ята означає, що військовий напад на одного з членів НАТО вважається нападом на весь союз. Ця стаття застосовувалася в історії Північноатлантичного альянсу лише раз - після нападів 11 вересня 2001 року в Нью-Йорку. Але в теж час, не пояснюється, які саме заходи НАТО має робити в умовах такої кризи.

В інтерв'ю президент Естонії також виступив проти "корисних ідіотів" - соратників президента РФ Володимира Путіна, таких як: Греція, Італія, Угорщина і Кіпр - країни, які наполягають на пом'якшенні санкцій. Ільвес впевнений, що тим самим ці країни завдають шкоди "єдності блоку".

Ільвес наголосив, що будь-яке скасування санкцій проти Москви повинно бути пов'язане не просто з припиненням вогню в Україні, але і з радикальною зміною загальної політики Путіна. Путін радикально змінює напрямок з точки зору загальної політики. "Він може припинити розстрілювати людей. Але він як і раніше там, і він як і раніше окупує територію", - додав він.

Деякі політики в ЄС були роздратовані різкими заявами президента Естонії і запитали у нього: "Так що ж ви хочете зробити - бомбити Росію?".

Ільвес, чия країна налічує 1,3 мільйона жителів і має ( мирний час) армію в шість тисяч чоловік, заспокоїв своїх критиків: "У мене немає ніякого бажання бомбити Росію".

Читайте також: НАТО почав навчання Noble Jump сил швидкого реагування

Напередодні видання з посиланням на записи розвідників США після таємної зустрічі з колегами з Москви повідомило, що Росія шантажує застосуванням ядерної зброї у відповідь на передачу зброї Україні. Путін використовує погрози ядерною зброєю для того, щоб змусити НАТО відійти подалі від російського кордону і залишити Балтію і Україну сам-на-віч із Кремлем.