Президент Абдельазіз Бутефліка, ветеран війни Алжиру за незалежність, який правив два десятиліття, оголосив у понеділок, 11 березня, що скасував своє рішення про балотування на п'ятий термін. Цьому рішенню передували кілька тижнів масових протестів.
Бутефліка, якому 82 роки, і якого рідко бачили на публіці після інсульту, повернувся в Алжир у неділю після медичного лікування у Швейцарії. Алжир вже кілька тижнів відбуваються багатотисячні протести проти того, щоб президент балотувався на п'ятий термін, повідомляє Reuters.
11 березня ввечері президент Алжиру заявив також про те, що вибори, раніше призначені на квітень, будуть перенесені. Він не встановив дату, але уточнив, що в країні пройде референдум щодо нової конституції.
Бутефліка був активним борцем за незалежність Алжиру, він знав злети і падіння, був правителем в екзилі, потім повернувся додому, знову прийшов до влади і був визнаний найвпливовішим правителем Алжиру за останні 30 років. Однак його балотування на п'ятий термін в країні, де за конституцією він не може займати стільки разів поспіль пост президента, призвело до масових протестів.
За різними даними, 82-річний президент Алжиру страждає від раку, крім того, в 2013 році він переніс інсульт. Особисте життя цієї людини закрите від публіки - нічого не було відомо про його родину, крім того, що він жив в одній квартирі з матір'ю, яка померла в 2009 році. Вважалося, що в 1990 році він одружився, але ніхто нічого не знає про його дружину. Ще в 2012 році Бутефліка заявив, що повинні прийти нові політики. У своїй промові в Сетифе, на сході Алжиру, в травні 2012 року Бутефліка сказав, що настав час для його покоління передати владу новим лідерам. "Для нас все скінчено", - сказав він. Однак він правив до нинішнього часу.
Раніше повідомлялося, що влада Греції відзначає новий феномен: серед прибуваючих до країни біженців все більше підданих Марокко і громадян Алжиру, заявив перший заступник міністра внутрішніх справ та адміністративної реформи Іоанніс Музалас, відповідальний за питання міграції. "Ми є свідками нового явища. Марроканці і алжирці... прибувають в країну у величезних кількостях", - заявив Музалас. За його словами, щодня в Грецію з території Туреччини потрапляють 4-4,5 тисячі біженців.
Докладніше читайте у статті Олексія Коваля Європу захльостує вал нелегальної міграції для тижневика "Дзеркало Тижня. Україна".