UA / RU
Підтримати ZN.ua

Прем'єри країн Балтії вшанували пам'ять жертв комунізму та нацизму

У річницю пакту Молотова-Ріббентропа прем'єри трьох країн Балтії нагадали, що прагнення до свободи виявилося сильнішим тоталітарної ідеології.

Прем'єр-міністри Естонії Андрус Ансіп, Латвії Валдіс Домбровскіс і Литви Альгірдас Буткявічюс вшанували пам'ять жертв комунізму і нацизму.

"Сьогодні світ згадує жертв тоталітарних режимів 20 століття. Ми віддаємо данину пам'яті жертвам тоталітарних та недемократичних режимів і поважаємо тих, хто боровся проти тиранії і гноблення", - йдеться в поширеній спільній заяві глав урядів.

Прем'єри країн Балтії підкреслюють, що "комунізм і нацизм позбавили життя десятки мільйонів людей". "У країнах Балтії насильство з боку цих злочинних режимів не оминуло жодну сім'ю. Страждання зачепили всі національні та соціальні групи", - наголошується в заяві.

Проте, заявляють прем'єри країн Балтії, "наше прагнення до свободи виявилося сильнішим тоталітарної ідеології, оскільки правда була на нашій стороні".

Нагадаємо, що 23 серпня 1939 року Німеччина і Радянський Союз підписали Угоду про ненапад (пакт Молотова-Ріббентропа). Таємна додаткова угода до пакту розмежувала сфери обопільних інтересів у Східній Європі. Так, країни Балтії, північна частина Польщі й частина Бессарабії опинилися у сфері впливу СРСР, Червона Армія увійшла на ці території, і балтійські країни стали радянськими республіками. !zn

Читайте також:

Непарадна війна 1941-го

Терновий вінець перемоги

Брехня і правда про Велику Вітчизняну

Роздуми про пам'ять Другої світової війни в Європі