Прем'єр Сербії Александар Вучич пообіцяв мігрантам підтримку, зазначивши, що його країна ніколи не закриє для них кордони, повідомляє Reuters.
Разом з тим до кордонів країни прибуває до 10 тисяч мігрантів в день, і Сербія змушена шукати вирішення існуючої ситуації. При цьому сусідня Угорщина найближчим часом планує добудувати стіну на кордоні. В даний час мігранти перетинають кордон там, де огорожу ще не встановлено або в ньому є зазор – в районі залізничних колій або річок. Як і інші європейські країни, Угорщина зіткнулася з напливом біженців. 26 серпня угорська поліція застосувала сльозогінний газ проти мігрантів на кордоні.
Питання врегулювання міграційного кризи, зокрема, буде обговорюватися під час конференції у Відні в четвер.
"Те, що ми хочемо почути завтра від канцлера Меркель... від Федерики Могерини... це який у нас план", - підкреслив Вучич.
13 липня в Угорщині офіційно почалося будівництво 4-метрової стіни на кордоні з Сербією з метою зупинити приплив мігрантів, що намагаються потрапити в Євросоюз через південний кордон країни.
З критикою законопроекту виступили ООН, Єврокомісія та Рада Європи, які стверджують, що ця ініціатива ставить під загрозу захист біженців в Угорщині.
Як писав у статті для DT.UA Європу накриває вал нелегальної міграції Олексій Коваль, проблема вироблення спільної міграційної політики у рамках ЄС має не тільки економічну та гуманітарну складову, - на неї великою мірою впливають політичні розбіжності. Країни півночі й півдня Європи, країни "периферії" та ті, що розміщені всередині континенту, все ще обстоюють різні підходи.