UA / RU
Підтримати ZN.ua

Прем'єр Греції просить продовжити програму фіндопомоги повторно

Це необхідно для спокійного проведення референдуму за умовами порятунку грецької економіки, які запропонували кредитори.

Прем'єр-міністр Греції Алексіс Ціпрас направив міжнародним кредиторам 28 червня повторне прохання про продовження програми фінансової допомоги, строк якої закінчується 30 червня. Про це повідомляє агентство Reuters.

Прем'єр упевнений в необхідності допомоги для того, щоб забезпечити спокійне проведення референдуму за умовами порятунку грецької економіки, які запропонували кредитори.

Напередодні Єврогрупа відмовилася продовжувати програму допомоги Греції до 5 липня, у зв'язку з чим фінансова допомога буде надаватися, як і планувалося, тільки до 30 червня.

Греція повинна розплатитися з МВФ за отриманим Афінами від Міжнародного валютного фонду позикою в 1,6 млрд євро 30 червня. Якщо цього не станеться, то країна може бути змушена вийти з єврозони, і, можливо, з Євросоюзу.

17 червня, Центральний банк Афін у доповіді заявив, що провал угоди з кредиторами призведе до неконтрольованого кризи" в країні, який може привести до виходу Греції з єврозони, і, швидше за все, з ЄС. При цьому згідно з даними опитування інституту вивчення громадської думки GPO, майже 70% греків хочуть залишитися в єврозоні. Крім того, близько 68% респондентів переконані, що, незважаючи на протиріччя, Афіни все-таки погодяться з умовами кредиторів.

У вівторок стало відомо, що Греція в переговорах з міжнародними кредиторами пішла на поступки, але вони не повинні вплинути на трудові права, і не стануть причиною жорсткої економії. При цьому, як повідомляє Bloomberg, у Ципраса залишилося 48 годин для укладення угоди з кредиторами.

З 2010 року Євросоюз і МВФ виділили Греції кредитів майже на 250 мільярдів євро. Незважаючи на часткове списання заборгованості в 2012-му, її держборг нині становить понад 315 мільярдів євро, що являє собою 175 відсотків ВВП. Це в три рази перевищує гранично допустимий рівень держборгу країн зони євро. Згідно з європейським Пактом стабільності і зростання, даний показник повинен становити не більше 60 відсотків від ВВП.

Детальніше про стан грецької економіки читайте в статті Катерини Зарембо для DT.UA "Грецька драма для Європи".