UA / RU
Підтримати ZN.ua

Правозахисники звинуватили Росію у бомбардуванні лікарень в Сирії – Newsweek

Physicians for Human Rights повідомляють, що російські бомби впали на медичні заклади у трьох сирійських регіонах.

За два дня від авіаударів Росії в Сирії постраждали щонайменше три медичні заклади. Про це повідомляють в організації Physicians for Human Rights, зауважуючи, що такі дії російської армії – це військовий злочин.

Як повідомляє Newsweek, правозахисники вважають, що втручання російської авіації, яке почалося минулого тижня, "погіршує і без того тяжку ситуацію", в якій опинилися мирні мешканці. Сирійці майже повністю втратили доступ до медичних послуг через війну і постійні бомбардування з боку військ режиму Башара Асада. Москва, яка підтримує сирійського президента, запевняє, що скидає бомби на позиції "Ісламської держави". Однак в Physicians for Human Rights кажуть, що три медичні установи, які постраждали від російських ударів, розташовані за 30 миль від найближчого розташування терористів.

"Сили Башара Асада систематично знищували сирійську систему охорони здоров'я впродовж чотирьох років. А тепер російський уряд йде по їхнім стопам. Ці атаки неприпустимі. Оголошення війни терористам не дає права уряду порушувати закони ведення війни, які захищають лікарні, пацієнтів і медичний персонал. Не можна позбавляти цивільних життєво необхідної медичної допомоги", - заявив голова сирійської програми Physicians for Human Rights Відні Браун.

У організації уточнили, що від авіаударів Росії 2 жовтня постраждала лікарня в місті Латаміна, на півночі Сирії. Перед тим медичний заклад став жертвою барельної бомби, яку скинул урядові сирійські сили. Того ж дня, російська бомба також поцілила у відділення швидкої допомоги в місті Бенін. 3 жовтня під час бомбардування в місті Латакія постраждала клініка "Аль Бурнас", яка лишилася єдиним медичним закладом з гінекологічно-акушерським відділенням на цілу провінцію. Після російського удару весь медичний персонал і пацієнтів евакуювали. Тепер клініка надає лише обмежену невідкладну допомогу.

В організації Physicians for Human Rights кажуть, що за період з березня 2011 року до серпня 2015 року всього у Сирії було завдано 307 ударів по 225 клініках. Це призвело до загибелі 670 працівників медичних закладів. При цьому, у 90% випадків бомбардування проводили саме війська Асада.

30 вересня Росія офіційно заявила, що завдала авіаударів в Сирії, після того, як верхня палата російського парламенту дала президенту РФ Володимиру Путіну дозвіл використовувати збройні сили по всьому світу.

Прем'єр-міністр Туреччини Ахмет Давутоглу заявив, що з 57 авіаударів, нанесених російськими ВПС Сирії, лише два були нанесені по позиціях бойовиків ІДІЛ. В цей же час, бомбардування Сирії підтримали понад 70% жителів Росії.