UA / RU
Підтримати ZN.ua

Працювати треба, а не наступників шукати: Путін анонсував черговий похід у президенти

Володимир Путін промацує реакцію росіян на продовження свого правління після "обнуління".

Президент Росії Володимир Путін дав зрозуміти, що після внесення змін до Конституції й "обнулення" його президентських термінів він знову балотуватиметься на пост глави держави. При цьому російський президент стверджує, що нібито не прийняв остаточне рішення і "не знає", якими будуть результати ініційованого ним конституційного референдуму. метою якого є легалізація правління Путіна до 2036 року.

"Я не виключаю можливості, якщо це виникне в Конституції, балотуватися. Там видно буде", - заявив Путін у пропагандистському документальному фільмі "Росія. Кремль. Путін", що транслювався федеральними каналами в неділю, 21 червня.

"Я для себе ще нічого не вирішив", - додав російський президент.

Проте вже наступною фразою Путін вирішив залякати росіян, що система державного управління розбалансується, якщо він відмовиться від президентських амбіцій.

"Якщо цього не буде, через два роки... замість нормальної ритмічної роботи на дуже багатьох рівнях влади розпочнеться рискання очима в пошуках можливих наступників", - спрогнозував він.

"Працювати треба, а не наступників шукати", - підсумував беззмінний президент Росії.

Читайте також: Єрмак обійшов Авакова за рівнем негативного ставлення українців

1 липня в Росії проведуть федеральний референдум щодо внесення поправок до Конституції. Вони передбачають так зване "обнулення" президентських термінів Путіна, і він зможе балотуватися в президенти нібито "вперше".

Нагадаємо, 15 січня голова уряду РФ Дмитро Медведєв подав у відставку. Його замінив Михайло Мішустін.

Свою відставку Медведєв пояснив намірами президента РФ Володимира Путіна ініціювати чергові зміни до Конституції. Про плани запровадження нової Конституції, яку винесуть на референдум, про що Путін заявив у ході звернення до росіян.

Він запропонував обмежити повноваження президента і створити новий орган влади – Державну рада. Ймовірно, йшлося про підготовку ґрунту для транзиту влади та збереження впливу Путіна в 2024 році, коли він, згідно з Конституцією, не зможе знову балотуватися в президенти. Проте згодом у Кремлі вирішили реалізувати сценарій із "обнуленням" президентських термінів шляхом прийняття нової Конституції і "перезаснування" наявних державних інститутів.

Володимир Путін перебуває біля керма Росії фактично безперервно з 2000 року. З 2000 по 2008 роки Путін двічі поспіль обіймав посаду президента Росії. З 2008 по 2012 рік Путін перебував на посаді прем'єр-міністра РФ, зробивши "рокіровку" з Дмитром Медведєвим. Проте вся повнота влади в Росії при цьому залишалася в руках у Путіна.

У 2012 році Путін був обраний президентом Росії втретє, а перед цим у конституції РФ були внесені поправки, згідно з якими термін президентських повноважень становить шість років.

Четвертий президентський термін Путіна почався в 2018 і закінчується в 2024 році.

Детальніше про плани Кремля читайте в статті Олексія Їжака "З бункера до перемог" у ZN.UA.