Повстанці, які завдали серйозних втрат армії президента Сирії Башара Асада, кажуть, що втручання Росії в конфлікт призведе лише до посилення війни, яка через це триватиме значно довше. При цьому вони чекають на збільшення допомоги від інших арабських країн Перської затоки.
Про це повідомляє агенція Reuters, журналісти якої поспілкувалися з бійцями сирійських опозиційних сил. Поява в країні військ і зброї Росії змушує їх переглянути свої позиції на заході Сирії, де вони впродовж останніх місяців завдали серйозного удару армії Асада. В США підтвердили, що російські солдати вже на території близькосхідної країни.
Повстанці, які поспілкувалися з журналістами Reuters, кажуть, що тепер відчувають зростання опору урядових військ у регіонах, в яких присутні війська президента Сирії. Тож тепер вони готуються до ще більш жорстокої війни через російське втручання.
Дехто з позиційних бійців чекають, що сусідні лояльні країни, такі як Саудівська Аравія, посилить свою підтримку і надаватиме більше допомоги. Водночас це означатиме подальше поглиблення "війни чужими руками", в якій іноземні країни допомагають сторонам на місці воювати між собою, таким чином фактично борючись одна з одною. Приміром, між Саудівською Аравією, яка підтримує опозиціонерів, і Іраном, який лояльний до режиму Асада, вже виник дипломатичний конфлікт в регіоні.
В нинішній ситуації повстанці пригадують досвід Афганістану, коли моджахеди змогли змусити СРСР відступити завдяки допомозі з-за кордону. Опозиціонери Сирії називають Росію "новим окупантом".
"За нашими підрахунками, після втручання Росії війна триватиме ще довше, ніж би вона тривала, якби росіян тут не було", - сказав повстанець Абу Йюсеф Мухаджер, який воює в Латакії, де розмішені російські війська.
"Російські війська прийшли, щоб захистити режим", - пояснив свої побоювання інших повстанець, який теж воює в західній частині Сирії проти армії Асада.
В цей же час, ЗМІ повідомляють, що Росія готує військову операцію в Сирії до Генасамблеї ООН. Наголошується, що основна ідея - щоб напередодні або одразу після промови президента Росії Володимира Путіна на Генасамблеї ООН 28 вересня здійснити якусь дію, що підтверджує серйозність намірів Росії. Розглядаються варіанти ракетного удару авіації, локальна наземна операція сирійських військ з підтримкою сучасних засобів війни, серія артилерійських обстрілів.
Раніше у Кремлі заявили, що РФ не виключає відправку військ до Сирії, якщо буде звернення Дамаска. Росія активізувала військову підтримку Сирії з серпня 2015 року, повідомляли ЗМІ, зокрема, збільшила кількість поставок повітряними і морськими шляхами військової допомоги для підтримки режиму Башара Асада.
За інформацією видання Newsweek, допомога Асаду не обмежувалася такими поставками, а Росія воює в Сирії на боці армії Асада. Джерела видання повідомили, що РФ розгорнула дві військові бази в Сирії: одну на узбережжі, а друга – всередині країни.
Після інформаційного шуму і занепокоєння, вираженого з приводу российскої техніки та військових у Сирії, президент Путін визнав, що Росія допомагає Дамаску технікою, зброєю і тренуванням військових. Але він зазначив, що говорити про російську участь у військових операціях в Сирії передчасно. Втім, пам'ятаючи його брехню про неприсутність російських військових у Криму і на Донбасі, до подібних заяв слід ставитися скептично, - пише Василь Короткий у статті для DT.UA Куди везе "Сирійський експрес"?