Опозиційні сили Сирії, які підтримують США, просять Захід про допомогу у боротьбі проти авіації Росії. Вони хочуть отримати переносні зенітно-ракетні комплекси для збиття російських літаків і гелікоптерів, які вже кілька тижнів завдають удари по позиціях повстанців.
Про це сьогодні повідомляє The Times, нагадуючи, що сирійці тільки-но отримали протитанкові ракетні комплекси від США. Це перше поповнення бронебійного арсеналу опозиціонерів відколи Росія втрутилася у громадянську війну в Сирії. ЦРУ вже два роки постачає поміркований сирійським силам протитанкові ракети TOW.
Впродовж останніх двох тижнів повстанці неодноразово публікували відео, на якому видно, як вони за допомогою американських ракет знищують танки армії Башара Асада, які йдуть в наступ під прикриттям російських літаків з повітря.
"TOW стали життєво важливою зброєю, яка змінила ситуацію. Ми почуваємося в безпеці, коли знаємо, що поблизу є ці ракети", - каже боєць "Вільної сирійської армії" Абу Омар.
Однак це відчуття безпеки у повстанців зникло відколи Росія скидає на їхні позиції бомби. Ракети TOW не можуть збивати гелікоптери і літаки.
"Нам потрібні протиповітряні ракети, як грудне молоко немовлятам. Вони б дали нам великій шанси перемогти у війні", - каже Абу Омар.
Однак США вагаються щодо поставки такого озброєння. У Вашингтоні бояться, що американські ПЗРК можуть потрапити в руки терористичних груп і бути застосовані проти американської авіації, яка теж завдає удари по позиціях "Ісламської держави".
Колишній радник сирійської опозиції Обаї Шахбандар переконує, що успішне використання повстанцями ракет TOW показало, що сирійцям можна довіряти і не боятися втрати зброї.
"Ці ракети не потрапили в погані руки. Ними користувалися обережно і відповідально", - каже Шахбандар.
У іншій статті The Times повідомляло, що США змінюють свою військову стратегію проти ІД через втручання РФ у Сирію. План Пентагону полягає в тому, щоб битися з бойовиками ІД відразу на декількох фронтах.
Повітряна військова кампанія Росії в Сирії почалася 30 вересня після відповідного запиту президента країни Башара Асада, якому з моменту початку війни в Сирії в 2011 році Росія надає підтримку, у той час як країни НАТО і ЄС звинувачують режим Асада у військових злочинах і вимагають його відставки.
Незважаючи на оголошену Росією мету військової кампанії - боротьба з бойовиками "Ісламської держави", західні держави, а також Турція та Саудівська Аравія заявляють, що цілі бомбардувань РФ в Сирії - в першу чергу, сирійські повстанці, опозиційні к Асаду, а не терористи "ІД".
Напередодні прем'єр-міністр Росії Дмитро Медведєв заявив, що РФ в Сирії захищає національні інтереси.
Раніше президент Росії Володимир Путін також заявляв, що у Росії є право на військову кампанію в Сирії, тому що до РФ за допомогою звернувся президент країни, і "законну владу необхідно стабілізувати". Детальніше про цілі Путіна в Сирії читайте в статті Сирійський "бікфордів шнур" Путіна.