Колишнього президента Єгипту Мохамеда Мурсі поховали під час закритої церемонії у Каїрі рано вранці у вівторок, на наступний день після того, як він помер від серцевого нападу в суді, розповів його син, передає Reuters. Перший демократично обраний глава держави в сучасній історії Єгипту, який був скинутий армією в 2013 році, був похований поруч з могилами інших провідних членів забороненого в даний час руху "Братів-мусульман", заявив Ахмед Мурсі в своєму пості в Facebook.
"Ми вимили його благородне тіло в тюремній лікарні", - написав Ахмед Мурсі. "Влада відмовили сім'ї поховати Мурсі в його рідному регіоні Шаркія в дельті Нілу".
Мурсі помер у понеділок в каїрському суді під час судового розгляду за звинуваченням у шпигунстві. 67-річний Мурсі перебував у в'язниці з тих пір, як його повалили шість років тому.
Наголошується, що смерть Мурсі, ймовірно, посилить міжнародний тиск на уряд Єгипту у зв'язку з його правами людини, особливо у в'язницях, де містяться тисячі ісламістів і світських активістів.
Мухаммед Мурсі став першим президентом Єгипту, обраним демократичним шляхом у 2012 році після повалення режиму Хосні Мубарака в результаті "арабської весни". Через рік Мурсі був відсторонений від влади військовими. До влади прийшов президент Абдул-Фаттах ас-Сісі, при якому "Брати-мусульмани" були оголошені терористичною організацією. У 2015 році екс-президента звинуватили у незаконних розпорядженнях про кримінальне переслідування і тортури опозиціонерів і засудили до 20 років ув'язнення і страти. Однак смертний вирок було скасовано наприкінці 2016 року.
Єгипетські військові скинули і заарештували Мурсі 3 липня 2013 року. Цьому передували масові демонстрації єгиптян, незадоволених ісламістським курсом влади, які звинувачували їх в неспроможності нормалізувати життя в країні. До моменту повалення Мурсі встиг пробути при владі трохи більше року. Він здобув перемогу на виборах голови держави, організованих тимчасовими військовою владою, які керували Єгиптом після лютневої революції 2011 року і повалення колишнього президента Хосні Мубарака.