Економіка знань призведе до того, що люди, які нині працюють на заводах як машини, урешті-решт втратять свою роботу: їх замінять ті ж машини. Ми маємо готувати людей не до минулого, а до майбутнього.
Про це у інтерв'ю для DT.UA заявив Яків Гехт, засновник мережі демократичних шкіл в Ізраїлі, радник шести міністрів освіти цієї країни. За його словами, багато країн нині говорять, що в них демократія. І системи освіти, які існували й були створені для суспільства недемократичного, тепер адаптуються й існують у демократіях.
"На нашу думку, причина того, що демократія нині застрягла й стоїть на місці, це якраз відсутність демократичної школи, - зауважив Гехт. - Ідея демократичних шкіл полягає в тому, що ми маємо з самого дитинства давати дитині можливість вибору й навчати її того, що очікує її поза школою. І кожна школа, яка хоче, щоб її учні могли впливати на суспільство й були частиною демократичного суспільства, має стати демократичною".
Для того щоб змінити школу і зробити її демократичною, недостатньо змінити тільки вчителів чи учнів, треба змінити суспільство, упевнений експерт.
Детальніше про школу майбутнього читайте в матеріялі Оксани Онищенко "Яків Гехт: "Демократична школа - це відсутній пазл демократичного суспільства"" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".