UA / RU
Підтримати ZN.ua

Потоки російської нафти зростають, оскільки Москва відмовляється від експортних обмежень — Bloomberg

Збільшення тижневих обсягів видобутку відбулося через збільшення в першій половині травня обсягів переробки нафти.

Російський експорт нафти зріс минулого тижня. Москва готується замінити стелю на поставки за кордон обмеженням видобутку, яке вводять її партнери по OPEC+. Збільшення поставок з балтійських і арктичних терміналів було компенсовано зниженням поставок з тихоокеанських портів, а чотиритижневий середній показник знизився другий тиждень поспіль.

Росія гнучкіше підходить до експорту цього місяця, відходячи від обмежень на постачання за кордон та переходячи до скорочень виробництва, що вирівняє показники з іншими країнами OPEC+. Міністри нафтової промисловості OPEC+ зберуться 1 червня для обговорення політики видобутку. Очікується, що Росія та інші члени вирішать, чи продовжувати добровільні скорочення видобутку в третьому кварталі, повідомляє Bloomberg.

Збільшення тижневих обсягів видобутку відбулося через збільшення в першій половині травня обсягів переробки нафти — після ударів українських безпілотників відновилися ряд НПЗ "Роснефть". Якщо темпи переробки збережуться до кінця місяця, це буде перше збільшення обсягів переробки з грудня. Збільшення тижневих обсягів експорту компенсувало зниження цін, що призвело до невеликого відновлення вартості російських поставок.

Читайте також: РФ продовжує заробляти на нафті шалені гроші: як посилити санкції - радник Офісу президента

Потік російської нафти морем зріс приблизно на 140 000 барелів на день до 3,39 мільйона з 3,24 мільйона за тиждень до 12 травня. Навпаки, менш мінливий чотиритижневий середній показник впав приблизно на 40 000 барелів на день до 3,43 мільйона.

"Поставки нафти цього року поки що приблизно на 20 000 барелів на день перевищують середній показник на 2023 рік", — зазначає Bloomberg.

Читайте також: Експорт нафти з Росії повернувся до довоєнного рівня

Крім того, близько 1,17 млн барелів нафти на день завантажували на танкери, що прямували до Китаю. Морський імпорт Китаю збільшується через приблизно 800 000 барелів на день нафти, що постачається з Росії трубопроводами або через Казахстан.

Нагадаємо, що потоки російської нафти в Індію зросли до дев'ятимісячного максимуму в квітні після того, як відновилися поставки на танкерах найбільшої судноплавної компанії РФ “Совкомфлот”, які не потрапили під санкції. У квітні, першому місяці 2024/25 фінансового року, індійські нафтопереробні заводи відвантажили майже 1,8 млн барелів на добу російської нафти, що приблизно на 8,2% більше, ніж попереднього місяця.