UA / RU
Підтримати ZN.ua

Постачання нафти через трубопровід "Дружба" у ЄС зупинилося ‒ ЗМІ

Попри запроваджені санкції та скорочення імпорту російських енергоресурсів, низка країн ЄС продовжують отримувати нафту через цей маршрут.

Постачання російської та казахстанської нафти через трубопровід "Дружба" в Угорщину, Словаччину, Чехію та Німеччину призупинено із четверга через технічні несправності на насосній станції в Росії.

Про це повідомляє агентство Reuters із посиланням на власні джерела.

Читайте також: Туреччина й Угорщина кажуть, що отримали від США дозвіл платити за російський газ через підсанкційний “Газпромбанк”: реакція МЗС України

За інформацією анонімних співрозмовників проблему виявлено на насосній станції в місті Унеча Брянської області, яка розташована приблизно за 70 км від кордону з Білоруссю. До моменту зупинки трубопровід транспортував близько 300 тисяч барелів нафти щодня.

Перебої торкнулися постачання російської нафти до Білорусі та країн ЄС. Водночас відвантаження нафти з російських портів ‒ Новоросійська, Усть-Луги та Приморська ‒ продовжуються у звичному режимі. Одне з джерел припустило, що нафту можуть тимчасово перенаправити до цих портів.

Читайте також: "Тіньовий флот" Росії може стати військовим інструментом ‒ Politico

Білоруський концерн "Белнефтехим" підтвердив порушення у постачанні через "Дружбу" в коментарі для білоруського державного агентства БелТА. Представники концерну зазначили, що білоруські нафтопереробні заводи наразі використовують запасені обсяги нафти для підтримки своєї роботи.

Прогнози щодо часу відновлення постачання розходяться. Одне з джерел заявило, що проблему можуть вирішити за кілька днів, тоді як інше припустило, що постачання залишатимуться призупиненими до кінця місяця.

Читайте також: На десять років: російська та індійська компанії уклали найбільшу енергетичну угоду між двома країнами — Reuters

Нагадаємо, представниця Європарламенту Сандра Калнієте висловила стурбованість щодо недостатньої ефективності санкцій проти "тіньового флоту" Росії. За її словами, кількість танкерів протягом останнього року подвоїлася, і зараз вони транспортують 70% російської нафти.

Детальніше про те, як працює тіньовий експорт нафти з РФ раніше розповідали Артем Куюн та Іван Марченков.